banner167
banner182
20 Haziran 2021 Pazar

TEKLİF GÖTÜRECEKLERİMİZ VARDIR

İYİ Parti Kayseri teşkilatı büyükşehir için ince eleyip sık dokuyor

04 Ekim 2018 Perşembe 07:13
Bu haber 794 kez okundu
TEKLİF GÖTÜRECEKLERİMİZ VARDIR
Haberici -->
Göreve yeni başlayan İYİ Parti Kayseri İl Başkanı Süleyman Bozkurt, büyükşehir belediyesi dahil şehre, şehir halkına, ülkeye fayda sağlayabilecek bilgi ve kapasiteye sahip insanlara teklif götürebileceklerinin sinyalini verdi.

İYİ Parti İl Başkanı Süleyman Bozkurt, gazetemize, yeni yönetim ve yapacakları çalışma ile yerel seçimlerde çıkarılacak adayların kim ve nasıl olacağı hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Bozkurt, açıklamasında taşra teşkilatı kadar bütün ilçelerde halkın görüşüne önem vereceklerini, onları dinleyeceklerini belirterek, bütün partililerin görüşüne kıymet vereceklerini açıkladı.

Şimdiden kulis şeklinde çok sayıda belediye başkan aday adayı çıktığını belirten İl başkanı Bozkurt, resmi başvuru sürecinin başlamasıyla birlikte bu isimlerin açıklanacağını ifade ederek, belediye başkanı olacak kişilerle ilgili önemli profil çizdi.

“Bizim kendisinin siyaseten, şehre, ilçeye ve siyaset kurumuna fayda vereceğini düşündüğümüz insanlara buyurun bizim çatımız altında siyaset yapın diyebileceğiz” diyen Bozkurt, “Bunlarda olacak. Tasarı halinde konuşuyor ve değerlendiriyoruz. Genel seçimlerde partimize olan büyük ilgi alakayı gördük. Bizde siyaset yapın, belediye başkan aday adayı olun diyeceğimiz insanlar olacak. Teklif götüreceklerimiz vardır” diye konuştu. Bozkurt, her partide küskünlerin olduğunu ifade ederek, İYİ Partide herkesin partisi için çalışacağına inandıklarını söyledi. 

İYİ Parti Kayseri İl Başkanı Süleyman Bozkurt, yerel seçim, yeni yönetim olarak yapacakları çalışma, küskünler, belediye başkan adayları ile ilgili kriterlerini açıkladı. İşte Bozkurt’un yaptığı açıklamalar;

HERKESİN GÖRÜŞÜNE KIYMET VERECEĞİZ

“Bizim katılımcı, teşkilatların görüşüne saygı duyan görünümü dikkate alan, her üyenin görüşüne kıymet veren bir başkanlık yapmak istiyoruz. İl ve ilçelerin koordinasyonu bizim için çok önemlidir. Kopukluk olmamalıdır. En ufak kopukluk hataya mahal veriyor. Bunun örnekleri bizde de yaşandı başka partilerde de yaşandı. Buna izin vermemek gerekir. Bizim Genel Başkan Yardımcımız Koray Bey, İYİ Parti ailesi şeklinde bir söylem geliştirdi. Biz aile olmanın gereğini yerine getirmeliyiz. Çünkü aile kutsal bir kavram. Önemli bir kavram. Bu kavramın içini doldurmalıyız. Eğer İYİ Parti ailesi isek, İYİ Parti ailesi içinde isek, bunu yaşatmak istiyorsak, bunun gereğini yerine getirmeliyiz. Bunun içinde bütün üyelerimiz, yöneticilerimiz, il ve ilçedeki arkadaşlarımızla birlikte aile içinde faaliyet göstermemiz gerekiyor. Bu işler ekip işidir. Ekipte en iyi unsur, ekipteki herkesin birbirine güvenmesidir. Güvenmemesi durumunda başarı beklemekte hayal olur. İYİ Parti ailesi ortak ideal, ortak hedef üzerine toplanmış ailedir. Hepsi memleketini sever. Vatanperver. Milletine memleketine sahip çıkan insanlarla teşkil olmuştur. Dolmuştur. Bu insanların başka hedefi yoktur. Siyaset kariyer işidir. Siyasette çeşitli kariyerlerde olabilir. Bunlar ilişkilerimize zarar vermeden oluşturulan hedeftir. Bu şekilde profil belirledik ve muvaffak olacağız.”

TAŞRANIN GÖRÜŞÜNE ÖNEM VERİLECEK

“Belediye başkan aday adaylığı için sözlü olarak bir anlamda kulis çalışması mahiyetinde müracaatlar var. Bunları şimdilik deşifre etmiyoruz. Bu resmi şekilde müracat süreci başladığında genel merkezimiz takvimiyle birlikte açıklayacağız. Bizde aday adayı arkadaşlarımızın başvurularını kabul edeceğiz. Basın ve kamuoyu ile paylaşacağız. Değerlendirme sürecinde ise, merkezi ayrı tutarsak taşra ilçelerinde, öncelikle ilçe teşkilatlarının görüşü çok önemlidir. Bu görüş ve tespitin arkasından bizim değerlendirmemiz ve sonrasında yerel yönetimlerinden sorumlu genel başkan yardımcımızın ve ekibinin değerlendirmesi söz konusu olacak. Tabiatı ile bir beldenin, ilçenin belediye başkan adayını en iyi tabi ki o ilçedeki insanlarımız ve yöneticiler bilir. Onların görüşü ve önerisi çok dikkate değer olacaktır. Resmi süreç başlamadı. Birçok partide resmi süreç başlamadı. Ama siyaseti biliyorsunuz. Her şey zamanında yerinde rayına oturur.”

FAYDALI İNSANI ÇATIMIZ ALTINA DAVET EDECEĞİZ

“Bizim kendisinin siyaseten, şehre, ilçeye ve siyaset kurumuna fayda vereceğini düşündüğümüz insanlara buyurun bizim çatımız altında siyaset yapın diyebileceğiz. Bunlarda olacak. Tasarı halinde konuşuyor ve değerlendiriyoruz. Çünkü İYİ Parti demek yeni nesil siyasettir. Şu anlama gelir. Potansiyel olarak siyaset yapabilecek insanları, siyasete kazandırmak lazım. Gelmesini beklemeden orada bir cevher varsa, kapasite varsa, yetenek varsa siyasete kazandırmak lazım. Şu anlayıştan uzak durulmalıdır. Ya bu çok yetenekli kapasiteli bir insan. Bu şunun bizim önümüze geçer olmamalıdır. Siyaset kurumunda erdem hakim olmalıdır. Çıkar hakim olmamalıdır. İkbal kaygısı hakim olmalıdır. Liyakat hakim olmalıdır.”

TEKLİF GÖTÜRECEĞİZ

“Bir insan var. Kıymetli, değerli, eğitimli, ülkenin, şehrin sorunlarına çözmeye hakim. Bunu siyasete kazandırmak ve belediye başkanlığı ise şehrin belediye başkanı vasfını taşıyan insandan olmalıdır. Bu önemlidir. Bunu yapacağız. Zaman içinde görülecektir. Takvim belirlendikten sonra aday adaylarının başvurularını alacağız. Ciddi derecede aday adayı olacaktır. İnşallah. Genel seçimlerde bu ilgi alakayı gördük. Bizden siyaset yapın belediye başkan aday adayı olun diyeceğimiz insanlar olacak. Teklif götüreceklerimiz vardır. Bütün siyasi mevkilerde bu olacak. Müracaatların yanı sıra başka isimlerde olacaktır.”

O İNSANLARI SİYASETE KAZANDIRMALIYIZ

“Bütün şehirlerimiz ve ilçelerimiz, memleketimiz için genel siyaset içinde geçerli olmalıdır. Bu işi yapacak insanları siyasete kazandırmak gerekir. Siyasetteki yeri mevkii encümen, meclis üyesi, parti başkanı, belediye başkanı olabilir. Mutlaka bu insanları kazandırmamız gerekir. Çok büyük bir ülkeyiz. Eğitimli deneyimli insanlarımız var. Bunları atıl bırakmamak gerekir. Biz yeni yönetim listemizde bunu yapmaya çalıştık. Siyasette ilk kez tanışan insanları kendi saflarımızı kattık. Şehre ve bize katkısı olacaktır.”

BÜTÜN İLÇEDE ADAYLARIMIZ OLACAK

“Bütün ilçelerde belediye başkan adaylarımızı çıkartacağız. Bir yerde belediye başkan adayı çıkartmamak siyaseten iddia yok demek, insanlara söyleyecek sözüm yok demektir. Yada benim söylediklerim anlaşılmıyor demektir. Ama bizlerin insanlarımıza anlatacağımız çok sözler var. Bunlar memleket şehir ve ilçe meselesidir. Bunları söylemek için aday çıkartmalıyız.”

GENÇLERİN KIYMETİNİ BİLMELİYİZ

“Siyaset kurumu şöyle bakmalıdır. Gençleri siyasette aktif olarak bulundurmalıdır. Kadınlarımızda öyle. Gençlerle ilgili özel durum var. Birçok ülkeye göre genç nüfus var. Genç nüfus kıymetini bilen ülkeler için muazzam bir güçtür. Bunu heder etmemek lazım. Bunları siyasette değil her alanda ülke kalkınması için değerlendirmek lazım. Gençlere yer vermek istiyoruz. Bundan sonrada vereceğiz. Şu fırsatı kaçırmamak lazım. Önümüzdeki yıllarda, on yıllarda maalesef genç nüfus oransal olarak daralacak. Fırsat bu fırsat iken, sahip olduğumuz genç nüfusu değerlendirmemiz gerekir.”

GENÇLERİMİZ DAHA İLERİ SEVİYEDEDİR

“Gençler birçok alanda belli yaştaki insanlardan daha ileridir. Teknolojik anlamda daha ileri. Kitap okuma yabancı dil, dünyayı tanımak için daha ileriler. Bizim orta yaş ve üst grubun üniversite bitirme oranı ile gençlerimizin üniversite bitirme oranı çok yüksek. Değerlendirmek zorundayız. Halkla kaynaşmış bu gençlerimizi değerlendirmeliyiz. Halkı bir kenara bırakarak hiçbir iş yapılamaz. Halka rağmen hiçbir iş yapılamaz ve boşa çıkar. Örnekleri vardır. Bu örneği şimdide göreceğiz. Halka rağmen yapmamalıyız. Devlet halk için vardır. Devlet bunu unutmamalıdır. Bu unutulursa halkta devleti unutur.”

YENİ YÖNETİM 68 KİŞİ

“Yönetim belirlendi. Onayını aldık. Genel merkezimizin heyeti şehrimizi ziyaret edecek. Sonrasında yönetim kurulu görev alanlarımızı belirleyeceğiz. Paylaştık. 68 kişi yönetim var. 13 kişide yönetimde görev alacak.”

EN BÜYÜK KRİTER ŞEFFAFLIK

“Büyükşehir belediye başkanı kim olacaksa, büyükşehir belediye başkan adayı olmaya namzet kişinin en büyük vasfı ulaşılabilirlik ve şeffaflık olmalıdır. Bir şehirde yapılması planlanan işlerin önceden sadece belli kesim ve kişilerce bilinmesi şeffaflık ilkesini zedeler. Biz bu şehirde yaşıyoruz. Doğduk büyüdük. Muhtemelen de Allah böyle takdir buyurursa bu şehirde hayata veda edeceğiz. O zaman bu şehir bizim için kıymet arz ediyor. Şehrimizde yaşayan insanlarımızın, şehri yönetin insanlara başkanlara çok rahat ulaşmalıdır. Uygulamalardaki şeffaflık, büyükşehir belediye başkanı ve ekibi uygulamalarda şeffaf olmalıdır. Kaynak aktarımlarını hizmet anlamındaki aktarımları şeffaf ve doğru bilgi ile aktarmalıdır. Kaynağı aktardığın miktarı ve sebebini açıklamalıdır.”

ORADA ADELET OLMAZ

“Belediye başkanı çalışmalarında teknik ekibinden muhakkak istifade etmelidir. Bunlar biraz daha ayrıntıdır. Büyükşehire namzet insanın ulaşılabilir olması çok önemlidir. Yönetimini şeffaf bir şekilde yapacağı inancını bize vermelidir. Bu uzun bir konu ama özeti ile budur. Şeffaflığın olmadığı yerde güven ve itimat olmaz. Şeffaflık yoksa adalet yoktur. Bir şey niye açıklıkla yapılmaz. Tepki göreceği içindir. Objektif olunmadığı içindir. Bunları yapacağını inandığımız insan olmalıdır belediye başkanları.”

ONLAR PARTİLERİ İÇİN ÇALIŞACAKTIR

“İlk kurucu il başkanımızın partimizle bir ilgisi kalmadı. Beyan etti. İkinci başkanımız halen partilimizdir. Kendisi ile bir basın önünde devir teslim düşündük. Ama il dışında geldiğinde olacak. partide küskünlükler ve dargınlıklar oluyor. Yaşanıyor. Yaşanmaması gerekir ama oluyor. Bütün partilerde olabilir. Bir büyüğümüze küsebiliriz, küçüğe darılabiliriz. Ama kurum ve tüzel kişiliğe küsmek tuhaftır. Şahıs olarak biri bana küsebilir. Ama partiye küsmek tuhaftır. Eleştirme herkesin hakkıdır ve eleştirmelidir de. Küsmek ve kopmak ayrıdır. Bizde uzun boylu küsmeler ve kopmalar yok. Bu yaşanır mı? Yaşanır. Olabilir. Benim şahsi kanaatim. Kişilere küsülebilir. Kurumlara küsmek olmamalıdır. Hepsinin yine nihayetinde iyi partiye oy vereceklerini ve iyi partinin başarı içinde kendi çevresinde çalışma yapacaklarına inanıyorum.”

İNSANLARIMIZ VİCDANLARINDA SORGULASIN

“Bizi bu anlamda basın vasıtasıyla sesimizi sözümüzü duyacak insanlarımıza öncelikle saygı ve selamlarımı iletiyorum. İsteğimiz şudur. Hiçbir şey çözümsüz değildir. Hiçbir kişi ve kurum alternatifsiz değildir. İnsanlarımız kendilerine verilen kalıp bilgileri bir yıksınlar. Kendilerine sunulan kalıp doğruları yıksınlar. Hür irade ile sağlam vicdanla olayları durumları değerlendirsinler. Epey var olan ülkemizdeki tezatlar dünyasını kendi vicdan dünyalarında mutlaka değerlendirsinler.”

 

 

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

banner176
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV