banner87
21 Mayıs 2019 Salı

TEKNİK TEKSTİL ÇALIŞTAYI DÜZENLENDİ

Sektörle ilgili neler yapılacağı konuşuldu

26 Eylül 2017 Salı 06:31
Bu haber 508 kez okundu
 TEKNİK TEKSTİL ÇALIŞTAYI DÜZENLENDİ
Haberici -->

Erciyes Teknopark bünyesinde yer alan Erciyes Teknoloji Transfer Ofisi’nin Üniversite Sanayi İşbirliği birimi tarafından “Teknik Tekstil Çalıştayı” düzenlendi.

Çalıştay kapsamında, teknik tekstile akademik bakış, sanayinin teknik tekstile bakışı, teknik tekstile geçiş süreçleri, sayılar ile dünyada teknik tekstil piyasası konuları masaya yatırıldı.

Erciyes Teknopark A.Ş. Genel Müdür Yardımcısı Ahmet Hidayet Kiraz, düzenlenen etkinlikle ilgili şunları söyledi:

"Bu çalıştayı organize etmemizdeki amacımız, bölgedeki tekstil firmalarının ürün çeşitliliği ve Ar-Ge kabiliyetlerini arttırabilmeleri adına ilgili uzmanların katılımcılarımızla tecrübe ve bilgi  paylaşımlarını sağlamaktı.”

Bursa Teknoloji Koordinasyon ve Ar-Ge Merkezi (BUTEKOM) başta olmak üzere, önemli sanayi kuruluşlarının temsilcilerinin, uzmanların ve akademisyenlerin katılım sağladığı çalıştayda, akademik dünyanın tekstil alanında üniversitede sahip olduğu altyapı imkânları ve bilimsel çalışmaların anlatımı yapılarak, bölgedeki sanayi kuruluşlarının konuya bakışı, ilgili yatırım ve proje önerileri görüşüldü. Ayrıca firmaların teknik tekstil üretimine geçişte yapması gerekenler, yaşayacağı entegrasyon sorunları ve yapılacak tahmini yatırım bütçeleri çalıştay kapsamında ele alındı.

Kapanışta, dünya tekstil piyasasında, teknik tekstilin kaplamış olduğu pay ve pazarın tanıtımıyla düzenlenen çalıştayın önemi vurgulanmış oldu.

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV