banner87
21 Mayıs 2019 Salı

"TEOG 87 SAATTE TARİHE KARIŞTI”

Ali Benli TEOG ile ilgili kararı bir cümlede özetledi

21 Eylül 2017 Perşembe 06:43
Bu haber 491 kez okundu
"TEOG 87 SAATTE TARİHE KARIŞTI”
Haberici -->

Türk Eğitim-Sen 1 Nolu Şube Başkanı Ali Benli, TEOG'un 87 saatte tarihe karıştığını ifade ederek, "Eğitim, Başöğretmenimiz Atatürk’ün de işaret ettiği gibi 'mutlaka başarılı olunması gereken bir alan',ciddiye alınması gereken bir iştir" dedi.

Şube Başkanı Ali Benli, “2017-2018 Eğitim-Öğretim Yılı için ilk ders zili, 18 Eylül 2017 Pazartesi günü çaldı. Yaklaşık 18 milyon öğrenci ile 1 milyona yakın eğitim çalışanı, dersbaşı yaptı. Bu Eğitim-Öğretim Yılı’nın-başta geleceğimizin teminatı sevgili gençlerimiz olmak üzere-eğitim çalışanları, veliler, ilimiz ve ülkemiz için huzurlu, başarılı geçmesini diliyoruz" dedi.

Benli, "Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, geçtiğimiz Cuma akşamı yaptığı açıklamada 'Ben TEOG olayını istemiyorum ve bunu da artık yanlış buluyorum. TEOG’un kaldırılması lazım. Biz TEOG’la mı geldik? Ne TEOG vardı, ne bir şey vardı' şeklindeki açıklamalarından sonra 48 saati resmi tatil süresi olmak üzere toplam 87 saatte TEOG,tarihe karıştı.Sayın İsmet Yılmaz’ın dünkü açıklamasına dikkatlerinizi çekmek istiyoruz. “TEOG’un, kaldırılmasına karar verildi. TEOG’un kaldırılması da Türkiye’nin önünün açılması. Evlatlarımızı, yarış atı konumuna koyduk yani."Eğitim; Başöğretmenimiz Atatürk’ün de işaret ettiği gibi “mutlaka başarılı olunması gereken bir alan, ciddiye alınması gereken bir iştir." diye konuştu.

 

İHA

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV