banner167
banner182
20 Haziran 2021 Pazar

TERMOMETRELER 44’Ü GÖSTERDİ

Herkes gölgeye kaçtı

03 Temmuz 2017 Pazartesi 08:59
Bu haber 2852 kez okundu
TERMOMETRELER 44’Ü GÖSTERDİ
Haberici -->

Ramazan bayramı ile birlikte etkisini artıran sıcaklıklar hayatı da olumsuz etkiliyor. Aşırı sıcaklar nedeniyle termometreler 44 dereceyi gösterirken birçok kişi çeşme başına ve ağaç gölgelerine kaçarak serinlemeye çalıştı.

Ramazan ayında hava sıcaklıkları 30 derecenin altında seyrederken Ramazan bayramının ilk gününden itibaren artış gösterdi. Artan hava sıcaklıkları meteorolojinin tahminlerine göre dün 35 dereceydi. Bugün ise 38 derece olması bekleniyor. Dün kent merkezinde hava sıcaklığı 35 derece olarak tahmin edilse de termometreler hava sıcaklığını 44 derece olarak ölçtü.

Cumhuriyet Meydanı’ndaki tramvay duraklarında bulunan termometreler 44 dereceyi gösterdiğinde vatandaşlar kendilerine ağaç gölgeleri ve çeşme başlarına atarak serinlemeye çalıştı. Çeşme başında zaman zaman uzun kuyruk oluşurken kimileri su içmenin yanı sıra elini yüzünü bol su ile yıkayarak serinlemeye çalıştı. Kimileri su içmenin yanı sıra ellerindeki pet şişeleri su doldurarak ayrıldı.

Uzmanlar artan hava sıcaklıklarının önümüzdeki günlerde de devam edeceğine işaret ederek, özellikle yaşlıların mecbur kalmadıkça dışarı çıkmamalarını istedi. Aşırı sıcak nedeniyle sağlık anlamında ciddi sorunlar yaşayabilecekleri uyarısında bulundu. Çocukların mümkün olmadıkça dışarı çıkmamalarını da isteyen uzmanlar, vatandaşlarında mecbur kalmadıkça güneşte fazla durmamalarını işlerini sabah erken saatlerde yada akşam yapmaları önerisinde bulundu.

Aşırı sıcak nedeniyle gün içinde kalp krizi vakalarında biraz artış olduğu belirtilirken, hastane acil servislerine de güneş çarpmasına bağlı bazı şikayetlerle gelen kişi sayısında artış olduğu bildirildi. 

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

banner176
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV