banner87
banner151
20 Ocak 2019 Pazar

TESADÜF DEĞİL

Melikgazi Beledi Başkanı Memduh Büyükkılıç, açıklama yaptı

12 Mayıs 2018 Cumartesi 07:47
Bu haber 295 kez okundu
TESADÜF DEĞİL
Haberici -->

Alışveriş Merkezleri ve Yatırımcıları Derneği (AYD) Toplantısında iştirak eden Melikgazi Beledi Başkanı Memduh Büyükkılıç, özellikle son yıllarda Kayseri’de büyük alış veriş merkezlerin ve semtlerde büyük marketlerin açılması bir rastlantı olmadığını söyledi. Toplumsal kalkınmanın ve ekonomik planlamanın sonucu olduğunu söyledi.

AYD’nin “Anadolu Günleri Kayseri” konulu toplantılarına katılan Başkan Memduh Büyükkılıç, AYD bünyesindeki üyelerin yüzde 60’ndan fazlası AVM’lerde işyerinin bulunduğu belirterek konu ile ilgili olarak şu açıklamalarda bulundu;

“Türkiye genelinde 412 alış veriş merkezi bulunmakta olup bunun 181 ‘i beş büyük şehirlerde yer almaktadır. Geri kalan 231 AVM Anadolu şehirlerinde yer almaktadır. AVM sıralamasında Kayserimiz 6 büyük AVM ile Türkiye’de 10. sırada yer almaktadır. Ancak bu durum bir tesadüf değildir. Bu Kayseri için önemlidir. Çünkü Kayseri aynı zamanda bölge şehridir. AVM'ler bir şehrin ekonomik ve sosyal yapısının bir göstergesidir. Melikgazi İlçesi nüfusu 560 bini geçen bir referans belediyedir. AVM'ler Kayseri için yabancı değildir. Çünkü İstanbul ve Bursa'dan sonra en büyük Kapalı Çarşısı yer almaktadır. Kapalı çarşılar bundan yüzyıllar öncesinin alış veriş merkezleridir. Dolayısı ile günümüzün modern ve çok katlı AVM'leri; aslında eskilerin yeni ve modern halidir. Ayrıca Kayseri yeraltı çarsıda bir bakıma AVM'dir."

Belediye çalışma ve hizmetleri ile bölgenin ticaret ve ekonomiye yön verdiklerini hatırlatan Başkan Memduh Büyükkılıç, AVM esnafı ile yapılan sohbetin çok yararlı olduğunu çünkü bu tür toplantılar ile hizmette bütünlük sağlandığını sözlerine ekledi.

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV