banner87
22 Ağustos 2019 Perşembe

TEŞVİK HESAPLAMA PANELİ DÜZENLENDİ

Kayseri Serbest Mali Müşavirler ve Muhasebeciler (KSMMM) Oda Başkanı Ali Yedikaya’nın katılımı ile gerçekleştirilen Teşvik Hesaplama Paneli Seminerine üyeler büyük ilgi gösterdi.

15 Ağustos 2019 Perşembe 09:38
Bu haber 63 kez okundu
TEŞVİK HESAPLAMA PANELİ DÜZENLENDİ
Haberici -->
Kayseri Serbest Mali Müşavirler ve Muhasebeciler (KSMMM) Oda Başkanı Ali Yedikaya’nın katılımı ile gerçekleştirilen Teşvik Hesaplama Paneli Seminerine üyeler büyük ilgi gösterdi.

Oda Başkanı Ali Yedikaya, burada yaptığı açıklamada, “Sosyal Güvenlik Kurumunun teşviklerinden meslek mensuplarının en uygun şekilde yararlanarak, mükelleflerine daha iyi hizmet vermek, teşviklerden yararlanırken ve daha çok teşvikten aynı anda yararlanılmasını sağlamak için önemli bir adım attıklarını ” dedi.

SGK TEŞVİĞİ NEDİR?

İstihdamın artmasını ve işsizliğin azalmasını sağlamak amacıyla SGK’nın, belirli kanunlara göre çok sayıda işvereni ve çalışanı teşviklerle desteklemesidir. Teşviklerden yararlanmak için çalışan sayısında belirli bir sınır yoktur, yani küçük veya büyük çaplı tüm işyerleri bu hakka sahiptirler.

Yurtdışına Götürülen/Gönderilen Sigortalılar için 5 Puan İndirim (5510 sayılı Kanun), Malullük, Yaşlılık ve Ölüm Sigortası İçin 5 Puanlık İndirim (5510 sayılı Kanun), İlave 6 Puanlık İndirim (5510 sayılı Kanun), Yatırımlarda Devlet Yardımları Hakkındaki Teşvik (5510 sayılı Kanun), İşsizlik Ödeneği Alanlara Teşvik (4447 sayılı Kanun), 4447 İlave İstihdam Teşviki (Geçici 19. Md.), 4447 İlave İstihdam Teşviki (Geçici 20. Md.), Genç, Kadın ve Mesleki Belge Sahiplerine Yönelik Teşvik (4447 sayılı Kanun), Mesleki Eğitim Alanlara İlave İstihdam Teşviki (6111 sayılı Kanun), İşbaşı Eğitim Teşviki (4447 sayılı Kanun), İşveren Desteği (4447 sayılı Kanun), Kültür Yatırımları Teşviki (5225 sayılı Kanun), Engelli Sigortalı İstihdamına Yönelik Teşvik (4857 sayılı Kanun), AR-GE Teşviki (5746 sayılı Kanun) gibi birçok SGK teşviki vardır.

 

Bu teşviklerden kimlerin yararlanıp kimlerin yararlanamadığı konusunun araştırılması, Meslek Mensuplarımızın kıymetli zamanlarını almaktadır. Meslek mensuplarımızın teşvikleri hesaplanmasında ve raporlaştırmasında çok fazla vakit kaybı yaşıyor olması ve zaman zaman hatalar yapması, Kayseri SMMM Odası Yönetim Kurulunu harekete geçirmiş ve geliştirmiş olduğumuz teşvik programı sayesinde, rapor hazırlama ve hesaplama işlemi çok kolay hale geldi.

Değerli Meslek Mensuplarımızın iş yükünü hafifletmek adına yapmış olduğumuz bu hizmet temmuz ayı itibariyle kullanıma sunulmuştur. Kayseri SMMM Odası olarak vermiş olduğumuz hizmetlere bir yenisini daha eklemenin haklı gururunu yaşamaktayız.

 

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV