banner167
banner182
23 Haziran 2021 Çarşamba

TİYATRO EĞİTİMLERİ DEVAM EDİYOR

Tiyatro eğitimlerine ilgi fazla

19 Temmuz 2017 Çarşamba 00:31
Bu haber 664 kez okundu
TİYATRO EĞİTİMLERİ DEVAM EDİYOR
Haberici -->

Kocasinan Belediyesi tarafından, milli ve manevi değerlerine bağlı nesiller yetiştirilmesi amacıyla kurulan ‘Kocasinan Akademi Tiyatro Kulübü’nün yaz dönemi tiyatro eğitimleri devam ediyor.

Kültürel ve sanatsal etkinlikleri ile Kayseri’nin sosyal hayatına zenginlik katan Kocasinan Belediyesi, tiyatro kulübüyle genç yetenekleri tiyatro sahnesine kazandırıyor.  Kocasinan Belediyesi, bu kapsamda 8-11 ve 12-15 yaş aralığındaki çocuk ve gençlere, semt konaklarında tiyatro eğitimi veriyor. Eğitim içeriğinde; ses ve diksiyon, sahne eğitimi ve serbest oyunlar yer alıyor.  Kursiyerler, doğaçlama, oyunculuk, ses ve beden kategorisinde; Yönetmen Sami Ekici karşısında yeteneklerini sergiliyor.

Konuyla ilgili kısa bir açıklama yapan Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, Kocasinan’ı kültür ve sanat ilçesi haline dönüştürdüklerini vurgulayarak, “Tiyatro da ‘Sinan ve Sinem’ karakteriyle vatan sevgisi, millet ve bayrak bilincini,  geleceğin teminatı olan çocuklara ve gençlere aktarıyoruz. Tiyatro kulübünde kursiyerler, yaz dönemini tiyatro eğitimi alarak geçiriyor. Böylelikle eğitimler sayesinde çocukların ve gençlerin, sosyal ve kültürel gelişimine katkı sağlıyoruz.Emek harcayan tiyatro kulübü ekibimize teşekkür ediyorum. Kulübümüz ile Kocasinan’ın sosyal ve kültürel hayatına zenginlik katmaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Tiyatro eğitimi; 12-15 yaş aralığındaki gençler için Pazartesi, Salı, Çarşamba ve Perşembe günü saat 14:00-17:00’de Yeni Mahalle Semt Konağı’nda,  8-11 yaş aralığındaki çocuklar için ise saat 09:00-12:00  arasında Salı günü Kayabaşı, Çarşamba Günü Mimarsinan, Perşembe Günü Mevlana, Cuma Ziya Gökalp ve Cumartesi günü ise Yeni Mahalle Semt Konağı’nda  devam ediyor.

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

banner176
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV