banner87
20 Şubat 2019 Çarşamba

TOMARZA’DA DOĞALGAZ İÇİN İLK KAYNAK

Tomarza‘ da Doğalgaz Temel Atma Töreni gerçekleştirerek ilçeyi doğalgaza kavuşturmak için ilk adımı attı.

16 Nisan 2018 Pazartesi 07:29
Bu haber 397 kez okundu
TOMARZA’DA DOĞALGAZ İÇİN İLK KAYNAK
Haberici -->

Kayseri genelinde yatırımlarını aralıksız sürdüren Kayserigaz, Tomarza‘ da Doğalgaz Temel Atma Töreni gerçekleştirerek ilçeyi doğalgaza kavuşturmak için ilk adımı attı.

Enerji sektörünün öncü isimlerinden Kayserigaz, Tomarza Doğalgaz Temel Atma Töreni ile en çevreci ve en ekonomik yakıt olan doğalgazın 2019 yılında Tomarza’ya geleceğinin müjdesini verdi. 

Tomarza Kapalı Spor Salonu yanında gerçekleşen törenin açılış konuşmasını yapan Tomarza Belediye Başkanı Fahrettin Işık, “Kayserigaz’ın değerli katkıları ile bugün çalışmalarına başladığımız doğalgaz altyapı çalışmaları için burada bulunuyoruz. Halkımıza hayırlı, uğurlu olmasını diliyorum. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

EWE Türkiye Grubu Operasyonlardan Sorumlu Genel Müdürü Hasan Yasir Bora, “Türkiye’nin en büyük doğalgaz dağıtım şirketleri arasında yer alan Kayserigaz nihai hedeflerine ulaşmak üzere emin adımlarla kararlılıkla devem ediyoruz.  EWE Turkey Gurubu şirketleri olarak ulaşılmayan yerlere doğalgaz ulaştırmaya çalışıyoruz, her yeni temel atma töreni bizim için yeni heyecan yaratıyor. Her temel atma töreni ile Kayseri’ye temeller atıyoruz. 1,5 milyona yakın kişinin hayatına dokunuyoruz. Yatırım yaptığımız tüm ilçelerin sosyal hayatlarına da katkı sağlıyoruz. 7/24 hizmet veren Acil 187 ekiplerimiz her daim göreve hazır beklemektedir. Ülkemizin artan enerji tüketiminin yerine getirilmesi için üzerimize düşen görevi yapmaya hazır olduğumuzu belirtmek isterim. Hepinizi tekrar saygıyla selamlıyor şimdiden Tomarza’ya doğalgazlı sıcak günler diliyorum” dedi.

Tören Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik’in konuşması ile devam etti, “İlçelerimizde ardı ardına yatırımlar yapıyoruz. Sadece şehir merkezlerinde değil ilçelerde de yatırımlarımıza hız kesmeden devam ediyoruz. Daha kaliteli bir hayat sürmek için çevreci ve ekonomik yakıt bir olan doğalgaz ile sizleri buluşturmak için buradayız. Diğer şehirlerin nüfuslarına oranla en fazla nüfusa doğalgaz ulaştıran şirket Kayserigaz’dır. Yatırımlarını esirgemedikleri için yöneticilerine çok teşekkür ediyorum, doğalgaz Tomarza ilçemize hayırlı olsun” dedi.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki’nin konuşması ile devam eden programda; “Doğalgaz hizmetini sizlerle buluşturmak üzere bugün burada bulunuyoruz. Uzun yıllardır Kayseri’ye önemli yatırımlar yapan ve yapmaya devam eden şirketimiz Kayserigaz’a çok teşekkür ederiz. Törenimiz hayırlı olsun, kazasız belasız inşaatını tamamlayacağımız bir yatırım süreci olsun. Dünyada olduğu gibi Türkiye’de de enerji alanında ihtiyacımız giderek artmakta. Yenilenebilir enerji, nükleer enerji yatırımları alanında ülke olarak yatırımlarımız devam ediyor. Çok büyük bütçeler ayırarak ilçelerimize yatırım yapılan bu konforlu ve ekonomik doğalgaz hizmetinin ilçelerimize hayırlı olmasını diliyorum.” diyerek sözlerini sonlandırdı.

Tören sonunda, doğalgaz yatırımının sembolü olan doğalgaz boruları üzerindeki vidalar sıkılarak, doğalgaz altyapı çalışmalarına temsili olarak başlanılmış oldu.

İHA

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV