banner167
banner182
24 Ekim 2021 Pazar

TSK’DA SİLAH ARKADAŞLIĞI RUHU YOK EDİLDİ

İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, AKP iktidarının uygulamalarının Türk Silahlı Kuvvetlerinde tahribata yol açtığını belirterek, “2000 yıllık Şanlı Türk ordusunun en önemli özelliği olan emir komuta zinciri ve silah arkadaşlığı ruhu yok edildi” dedi.

13 Aralık 2019 Cuma 06:36
Bu haber 430 kez okundu
TSK’DA SİLAH ARKADAŞLIĞI RUHU YOK EDİLDİ
Haberici -->

İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, AKP iktidarının uygulamalarının Türk Silahlı Kuvvetlerinde tahribata yol açtığını belirterek, “2000 yıllık Şanlı Türk ordusunun en önemli özelliği olan emir komuta zinciri ve silah arkadaşlığı ruhu yok edildi” dedi.

Son yıllarda milli savunma bütçesinde gözle görülür düşüşün olduğunu belirten Ataş, “Savunma sanayimiz yerli ve milli olmaktan halen uzak” diye konuştu. İktidarın Tank Palet Fabrikasını özelleştirip, yabancıllara satma girişimlerine de tepki gösteren Ataş, “Bu mu sizin yerli ve milli anlayışınız?”  diye sordu. Ataş, ayrıca atama ve terfiler de liyakat öldürüldüğüne dikkat çekti.

İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, Milli Savunma Bakanlığının 2020 yılı bütçesi hakkında  Meclis’te parti gurubu adına konuştu. Milli Savunma Bakanlığı’nın 2020 yılı Bütçesinin önceki yıla göre 7,4 milyar TL artarak 46,4 milyar TL’den  53,8 milyar TL’ye yükseldiğini ifade eden Ataş, “Türk Milleti’nin güvenliği ve ülkemizin refahı için yapılan düzenlemelere  İYİ Parti olarak her zaman onay verdik, destekledik, katkı sunduk. Ülkemiz adına sıkıntılı gördüğümüz noktalarda ise gerekli tespit, eleştiri ve uyarıları yapmak zorundayız. Burada yapacağımız eleştiri ve uyarılar milli menfaatlerimiz doğrultusundadır. Milli Savunma Bakanlığının 2003 bütçesinde ki oranı yüzde 6,9 iken 2012 bütçesinde bu oran yüzde 5,2’ ye,  2020 bütçesinde ise yüzde 4,9 a gerilemiştir. Yıllara sarih merkezi bütçeden  milli savunma bütçelerine ayrılan oranlarda sürekli bir düşüş görünmektedir. Bunun sonucunda da bugün savunma yatırımlarımız istenilen seviyede değildir. Savunma sanayimiz yerli ve milli olmaktan halen uzaktır. Savunma sanayinde kullanılan önemli parçalar yurtdışından temin edilip, montajı ülkemizde yapılmaktadır.  Güçlü ordu güçlü Türkiye hayalimizi, milli savunmaya daha fazla bütçe ayırarak, yerli ve milli savunma sanayimizdeki yatırımı arttırarak gerçekleştirebiliriz” şeklinde konuştu.

2009 yılında dönemin başbakan yardımcısına uydurma suikast iddiaları ile Genelkurmay Başkanlığına ait Kozmik odaya girildiğini hatırlatan Milletvekili Dursun Ataş, Devletin sırları ve çok önemli planlarının FETÖ’nün eline geçtiğine dikkat çekti.  15 Temmuz hain darbe girişimine bu şekilde zemin hazırlandığını kaydeden Ataş, “Kumpas ve ihanet davaları sonucunda Türk Silahlı Kuvvetlerinde boşalan kritik noktalara Cemaatin elemanları yerleştirildi. Bizim ihanet süreci dediğimiz sözde çözüm süreci başlatıldı. Türkiye Cumhuriyeti tabelaları kaldırıldı, Türk bayrağı, Türkiye ismi başta olmak üzere Türk’e ait ne varsa tartışmaya açıldı. O dönemde, askerlerimize operasyon izinlerinin verilmediğini bizzat dönemin valilerinden dinledik. İmralılara gidildi, Kandillerden gelindi. Heyetler gönderildi. Çadır mahkemeleri kuruldu, bu ülkenin hâkimleri, cumhuriyet savcıları teröristlerin ayaklarına götürüldü, Şehitlerimizin kemikleri sızlatıldı. Bebek katili canilerin mektupları meydanlarda hükümet temsilcileri tarafından okundu. 15 Temmuz hain darbe girişimi yaşandı. Devletin kritik noktalarına yerleştirilen hainler, başımıza bombalar yağdırdı. Şükürler olsun ki, ordumuz içindeki vatansever askerlerimiz sayesinde bu hain darbe girişimini bertaraf ettik. Sonuç, Kocaman bir kandırıldık.”

 

 

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

banner184
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV