banner167
banner182
04 Aralık 2021 Cumartesi

TUBİTAK ÖDÜLLERİ VERİLDİ

TUBİTAK 13. Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışmasında dereceye giren proje sahibi öğrenci ve danışman öğretmenleri, düzenlenen törenle ödüllerini aldı.

29 Mart 2019 Cuma 10:39
Bu haber 502 kez okundu
TUBİTAK ÖDÜLLERİ VERİLDİ
Haberici -->
TUBİTAK 13. Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışmasında dereceye giren proje sahibi öğrenci ve danışman öğretmenleri, düzenlenen törenle ödüllerini aldı.

Erciyes Üniversitesi 15 Temmuz Yerleşkesi Konferans Salonu'nda düzenlenen ödül töreninin açılış konuşmasını yapan TÜBİTAK Bölge Koordinatörü Prof. Dr. Sebahattin Ünalan, bu yıl yarışmaya katılan 12 bölge içerisinde Kayseri Bölgesi'nin en az başvuru yapan bölge olduğunu söyledi. Önümüzdeki yıl proje sayısının daha da artmasını isteyen Ünalan, "Yarışmamız ulusal seviyede ve 12 bölge üzerinden düzenlenen bir yarışmadır. Kayseri Bölgesi 6 il ile birlikte bir bölge oluşturmaktadır. Yarışmamız üç aşama ve 10 alanda düzenlenmektedir. Ortaokul öğrencilerine yönelik düzenlenen bu yarışmanın ilk aşamasında öğretmenlerimiz danışmanlığında hazırlanan bu projeler ön aday olarak TÜBİTAK sistemine yüklenmektedir. Bu projeler, akademik jürilerce değerlendirilmekte ve 100 adet proje ikinci aşama olan Bölge Sergisi aşamasına davet edilmektedir. Bölge Sergisi aşamasında davet edilen 100 proje, aynı jürilerce sözlü mülakata alınarak tekrar elemeden geçirilmekte ve son final aşamasına gönderilmekte. Bu seneki final yarışmalarımız Elazığ’da olacak. 12 bölgenin içerisinde geçen sene ve ondan önceki sene Kayseri Bölgesi orta seviyelerdeydi. Ama bu sene boynumuz bükük kaldı. 12 bölge içerisinde en az başvuru yapan bölge bizim bölgemiz oldu. Toplamda 495 proje başvurusu alabildik. Bölge koordinatörü olarak bu sayıları artırmakla mükellefim. Ama final aşamasına geçildiği zaman ben de bu yarışmanın bir taraftarı oluyorum, bölgemden birinciler çıksın istiyorum. Bölgemden çok daha fazla başvuru yapılsın istiyorum. İnşallah seneye bunu düzeltelim, başvuru sayılarını artıralım" ifadelerini kullandı.

İl Milli Eğitim Müdürü Celalettin Ekinci ise yaptığı konuşmada, yarışmaya katılan öğrencilerin ileriki yıllarda ülke ekonomisi ve sanayisine ciddi katkılar yapacağına inandığını kaydetti.

Erciyes Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Recai Kılıç da üniversite ve bünyesindeki teknoparkın bu tür çalışmalar yapan herkesin yanında olduğunun altını çizerek; “Ülkemizin bilimsel ve teknolojik gelişimine katkı sağlayacak süreçler içerisinde araştırma ve geliştirme faaliyetleri önemli bir yer tutuyor" dedi.

Konuşmaların ardından dereceye giren projelere ödülleri verildi.

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

banner184
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV