banner167
banner182
15 Haziran 2021 Salı

TÜM MAĞDURLAR İÇİN YÜRÜYORUZ

CHP'li Çetin Arık açıklama yaptı

23 Haziran 2017 Cuma 03:41
Bu haber 745 kez okundu
TÜM MAĞDURLAR İÇİN YÜRÜYORUZ
Haberici -->

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kayseri Milletvekili Çetin Arık, Adalet Yürüyüşü’nün partiler üstü bir anlam taşıdığını belirterek, “Biz tüm mağdurlar için yürüyoruz” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun başlattığı Adalet Yürüyüşü 8. gününde Bolu’nun Gerede ilçesine ulaştı. Adalet Yürüyüşü’nün her geçen gün daha geniş kitlelere ulaştığını belirten CHP Kayseri Milletvekili Çetin Arık, yürüyüşün partiler üstü bir anlam kazandığını ifade etti. 8. gün sabah saatlerinde CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile yan yana yürüyen Arık, Kılıçdaroğlu’nun yalnız yürümek istediğini ancak haklılığına inanan milyonların onun arkasından geldiğini ve katılmasa bile yürüyüşe destek verdiğini ifade etti.

Yürüyüşe tüm kesimlerin destek vermesinin iktidar ve varlığını iktidara bağlayan çevrelerde endişe yarattığını ifade eden Arık, açıklamalarını şöyle sürdürdü: “Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu, tarafsızlığını ve bağımsızlığını yitirerek siyasi iktidarın güdümüne giren adalete karşı tek başına bir yürüyüş başlattı. Sayın Genel Başkanımızın bu tepkisi o kadar haklı o kadar doğru bir tepkiydi ki, Adalet Yürüyüşü bir anda Türkiye’deki tüm mağdurların, gidişattan rahatsız olan tüm çevrelerin desteğini aldı. O yüzden de yürüyüşümüze her gün farklı kesimlerden katılım oluyor. Biz burada sadece Enis Berberoğlu için yürümüyoruz. Biz burada Türkiye için Türkiye’nin aydınlık yarınları için yürüyoruz. Biz emeğinin hakkını alamayan emekçiler için, taşeron işçiler için, ataması yapılmayan öğretmenler için, suçu kanıtlanmadan özgürlüğünden, işinden, aşından kopartılan kamu çalışanları için, mülakat adı altında hakkı gasp edilen yüzbinler için kısacası haklı olup hakkını alamayan, AKP adaletsizliğinin mağdur ettiği tüm mağdurlar için yürüyoruz. Onun içinde milyonların yüreği bizimle birlikte atıyor. Onun için yürüyüşümüze her gün yeni katılımlar oluyor. Ve İstanbul’a ulaştığımızda yüreği bizimle atan milyonlar alanları dolduracak ve adalet taleplerini, yaşanabilir bir Türkiye taleplerini haykıracak.”

 

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

banner176
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV