banner87
21 Mart 2019 Perşembe

TURHAL, RESMEN KAYSERİ ŞEKER’İN OLDU

Kayseri Şeker Fabrikası, özelleştirme kapsamında ihale ile bünyesine kattığı Turhal Şeker Fabrikası’nın devrini törenle aldı.

08 Haziran 2018 Cuma 14:02
Bu haber 385 kez okundu
TURHAL, RESMEN KAYSERİ ŞEKER’İN OLDU
Haberici -->
Kayseri Şeker Fabrikası, özelleştirme kapsamında ihale ile bünyesine kattığı Turhal Şeker Fabrikası’nın devrini törenle aldı.  Özelleştirme İdaresi Başkanlığında yapılan devir töreninde Kayseri Pancar Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Akay, “Bu bizim için tarihi bir gün ve tarihi bir imzadır” dedi.

Törene Özelleştirme İdaresi Başkanı Ahmet Aksu, Kayseri Pancar Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Akay, Kayseri Şeker Fabrikası Yönetim Kurulu Başkanı Turhan Özer, Kayseri Şeker Fabrikası Genel Müdürü Osman Canıtez, Genel Müdür Yardımcısı İsmail Gedik ve diğer yetkililer katıldı.

Törende konuşan Özelleştirme İdaresi Başkanı Ahmet Aksu, “Türkiye’nin en önemli şeker fabrikalarından Turhal Şeker fabrikasının Kayseri Şeker ‘e hayırlı olmasını diliyorum. Kayseri Şeker’in sektördeki yerini daha da sağlamlaştıracağına olan inancımız sonsuzdur” dedi.

Devir töreni esnasında Konuşan Kayseri Pancar Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Akay ise, şunları söyledi: “Özelleştirme idaresinden Turhal Şeker Fabrikasının Kayseri Şeker adına devrini bu törenle almış bulunuyoruz. Bu bizim için tarihi bir gün ve tarihi bir imzadır. Bu imza Kayseri Şeker Fabrikasının son yıllarda yakalamış olduğu başarıyı taçlandıran bir işi gerçekleştirmiş oluyoruz. Allah utandırmasın. Turhal Şeker Fabrikasının Türkiye’de şeker sektöründe çok önemli bir kuruluş olduğu inancındayız. Bu anlayış içerisinde bu işe talip olduk. Turhal Şeker Fabrikasının Kayseri Şeker’e kazandırılmasında arkadaşlarımızla birlikte ısrarcı olduk. Şimdi ise 7 Haziran tarihi itibarıyla imzalarımızı atmış bulunuyoruz. Türk Şeker yöneticilerinden teslim almış olacağız. Böylece bizim için Tarihi bir süreç başlamış oluyor. Biz ağır bir yükün altına girdiğimizin farkındayız. Ama bizim gerek insan kaynaklarımız gerek şirketimizin potansiyeli ve enerjimiz bu ağır yükün üstesinden gelecek bir potansiyel taşıyor. O nedenle bu işten yüzümüzün akıyla çıkmayı ümit ediyoruz. Başarmak için büyük gayret göstermemiz gerektiğinin bilincindeyiz. Gelecek sene yine özelleştirme kapsamında olan fabrikalar tekrardan ihale edilmek noktasına gelecek olursa o zaman yeni fabrikaları da kazanmak arzusundayız.”

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV