banner87
26 Mart 2019 Salı

TURHAL’IN SAHİBİ ŞEKER OLDU

Kayseri Pancar Ekicileri Kooperatifi Başkanı Hüseyin Akay, Turhal Şeker Fabrikası’nın Kayseri’ye ve Şeker çiftçisine hayırlı olması temennisinde bulundu.

16 Nisan 2018 Pazartesi 19:00
Bu haber 673 kez okundu
TURHAL’IN SAHİBİ ŞEKER OLDU
Haberici -->

Turhal Şeker Fabrikası ihalesini 569 milyon TL’lik teklifle Kayseri Şeker kazandı. Kayseri Şeker, önümüzdeki günlerde yapılacak olan bazı şeker fabrikalarının ihalelerine katılarak, Kayseri Şeker bünyesine yeni fabrikalar kazandırmaya çalışacak.

İhale sonrasında Genel Yayın Yönetmeni Ferhat Yağmur’a konuşan Kayseri Pancar Ekicileri Kooperatifi Başkanı Hüseyin Akay, Turhal Şeker Fabrikası’nın Kayseri’ye ve Şeker çiftçisine hayırlı olması temennisinde bulundu.

İhalelere girmeye devam edeceklerini söyleyen Akay’ın, 18 Nisan tarihinde yapılacak Afyon Şeker Fabrikasına talip olduklarını, yeni şeker fabrikalarını bünyelerine kazandıracaklarını belirtti.

Turhal Şeker Fabrikası ile ilgili ihaleyi Kayseri Şeker kazanırken, Erzurum Şeker Fabrikası ihalesine ise Doğuş Gıda Yiyecek gelmedi, ancak teklifini gönderdi. İhale, 211 milyon lirayla başladı, ancak MBM Enerji bu rakamı duyunca ihaleden çekildiğini açıkladı.

Şimdiye kadar 14 şeker fabrikasından 4’ünün satış ihalesini tamamlayan Özelleştirme İdaresi Başkanlığı (ÖİB), Erzurum, Turhal ve Ilgın şeker fabrikaları ile ilgili ihaleleri yaptı.

İhaleler dün saat 14:30'da Erzurum Şeker Fabrikasının satışıyla başladı. İhaleye iki firma katıldı. Doğuş Gıda Yiyecek ihaleye gelmedi, ancak teklifini gönderdi. İhale 211 milyon lirayla başladı, ancak MBM Enerji Enerji bu rakamı duyunca ihaleden çekildiğini açıkladı.

TURHAL İÇİN 5 FİRMA YARIŞTI

Turhal Şeker Fabrikasına Bilgi Gıda, Kayseri Şeker, Albayrak Turizm, Doğuş Gıda ve Mutlucan Tuz teklif verdi. En yüksek teklifi veren Kayseri Şeker, fabrikayı bünyesine katmış oldu.

4 FABRİKANIN İHALESİ BİTTİ

Bor Şeker Fabrikası'na 336 milyon, Yozgat'a 275 milyon lirayla Doğuş Gıda; Kırşehir’e 330 milyon lirayla Tutgu Gıda; Çorum Şeker Fabrikasına da 528 milyon lirayla Safi Yakıt en yüksek teklifi veren olmuştu.

SIRADA ONLAR VAR

18 Nisan'da Afyon, Alpullu, Burdur, Elbistan ve Muş Fabrikaları ile teklif verme süreleri uzatılan Erzincan ve Kastamonu Fabrikaları için teklifler alınacak.

 

 

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV