banner167
banner182
28 Ekim 2021 Perşembe

TURİZMDE BİR NUMARA YAPACAĞIZ

Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, TÜRSAB bünyesindeki Türkiye’nin en büyük seyahat acentelerinin yöneticileriyle bir araya geldi.

25 Kasım 2019 Pazartesi 06:46
Bu haber 409 kez okundu
TURİZMDE BİR NUMARA YAPACAĞIZ
Haberici -->
Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, TÜRSAB bünyesindeki Türkiye’nin en büyük seyahat acentelerinin yöneticileriyle bir araya geldi.

Kayseri’nin turizm değerlerini anlatan ve Kayseri’yi turizmde 1 numara yapmak için yaptıkları çalışmalar hakkında bilgi veren Başkan Büyükkılıç, seyahat acentelerinden gösterdikleri gayretlere güç vermelerini istedi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Kayseri’yi turizmde hak ettiği yere getirmek için gayret gösterdiklerini söyledi. Kayseri’nin büyükşehirlerin konforunu yaşayan; ama misafirlere büyükşehirlerin sıkıntısını yaşatmayan bir şehir olduğunu ifade eden Başkan Büyükkılıç, Kayseri’nin aynı zamanda misafirperver ve hayırsever bir şehir olduğunu söyledi. Konuşmasında turizmi çok önemsediklerini vurgulayan Başkan Büyükkılıç, “Kayseri’yi bir Açıkhava müzesi olarak görüyoruz. İlçelerimiz başlı başına tarihi dokuyla bezenmiş durumda. Kalemiz bir gerdanlık gibi şehrimizin merkezinde. Cumhuriyet Meydanı’nda 360 derece döndüğünüzde 5 medeniyete ait eserleri dimdik ayakta görürsünüz” dedi.

Konuklarına Erciyes’te yapılan yatırımları da anlatan Başkan Memduh Büyükkılıç, “Erciyes’te güzelliklere yeni güzellikler ekliyoruz. Kayak merkezi yanına yüksek irtifa kamp merkezi yapacağız. İki futbol sahasını yaptık. Gelecek yıl 8 saha daha yapacağız. İnanıyorum ki yüzlerce takımın en güzel şekilde kamp yapacağız bir merkezi kazandıracağız. Gerekli çalıştay ve kongrelerimizi de yaparak yüksek irtifa kamp merkezini tanıtacağız” diye konuştu.

Sultansazlığı, Kapuzbaşı Şelaleleri, yılkı atları gibi değerlerden de bahseden Başkan Memduh Büyükkılıç, sağlık turizmini çok önemsediklerini de belirterek, “USHAŞ’la yaptığımız protokolle İstanbul ve Ankara’dan sonra üçüncü bürosunu Kayseri’de açmasının çalışmasını yapıyoruz. Ayrıca gastronomi turizminde hak ettiğimiz yerde değiliz. Onlarca medeniyete ev sahipliği yapmışız, onların tatlarıyla, kültürleriyle buluşmuşuz ve hoşgörünün merkezi olmuşuz” diye konuştu.

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

banner184
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV