banner167
banner182
12 Haziran 2021 Cumartesi

TÜRK DÜNYASI KAYSERİ’DE KONUŞULACAK

Türk Birliği Sempozyumu yapılacak

21 Temmuz 2017 Cuma 07:28
Bu haber 743 kez okundu
 TÜRK DÜNYASI KAYSERİ’DE KONUŞULACAK
Haberici -->

İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü ile Dünya Avşarlar Derneğinin ortaklaşa düzenlediği “Uluslararası Türk Birliği Sempozyumu” 21 Temmuz’da Kayseri’de geniş katılımla ele alınacak

Sempozyumla ilgili bilgi veren Dünya Avşarlar Derneği Başkanı Şeref Kocakaya, Kayseri Şube başkanı Hasan Doruk ve İstişare Heyeti Başkanı Dr. İsmail Gökşen ortak bir açıklama yaptı.

Dr. İsmail Gökşen konuya ilişkin şunları söyledi;

“Sempozyumu bize ulaşan dönüşümlerle yoğun bir katılımla gerçekleştireceğiz. 21 Temmuz 2017 de İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü salonlarında 09.00-23.00 saatleri arasında gerçekleştirilecek sempozyum sonunda ‘ Uluslararası Türk Birliği Sempozyum sonuç bildirgesi’ açıklanacak. Ancak sempozyumla birlikte daha önce açıkladığımız Erciyes Tekir Yaylasındaki yürüyüş ve gösteri güvenlik nedeniyle ileri bir tarihe ertelenmiştir. Dünyanın dört bir yanından bilim adamları ve tanınmış simaların katılacağı sempozyum, 7 oturum halinde yapılacak ve Türk Birliği çok yönlü ele alınarak bir ilke imza atılacak.”

Uluslararası Türk Birliği Sempozyumunun herkese açık olduğunu ve davet ettiklerini belirten Dünya Avşarlar Derneği Başkanı Şeref Kocakaya ve İstişare Heyeti Başkanı Dr. İsmail Gökşen bu sempozyuma katılacak olan, katkıda bulunan ve destek veren herkese teşekkür ettiler.

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

banner176
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV