banner87
banner151
17 Ocak 2019 Perşembe

TÜRK-İŞ 1 MAYIS'I ‘ERİK DALI’ İLE KUTLADI

Türk İş Kayseri İl Temsilciliği tarafından Cumhuriyet Meydanı’nda etkinlik düzenlendi.

02 Mayıs 2018 Çarşamba 07:13
Bu haber 321 kez okundu
TÜRK-İŞ 1 MAYIS'I ‘ERİK DALI’ İLE KUTLADI
Haberici -->

1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü dolayısıyla Türk İş Kayseri İl Temsilciliği tarafından Cumhuriyet Meydanı’nda etkinlik düzenlendi. Düzenlenen kutlama etkinliğinde konuşan İl Temsilcisi İdris Güven, işçilerin sorunlarına değindi. Kutlamalara katılan sendika üyeleri erik dalı şarkısıyla 1 Mayıs’ı kutladı.

İl Temsilcisi İdris Güven, burada yaptığı konuşmasında, “Bizler, emeği ile geçinmeye çalışan milyonlarız. Çocuklarımıza onurlu ve güvenli bir gelecek sağlamak istiyoruz. Şehrimiz, ülkemiz, dilimiz, inancımız, görüşümüz, iş yerimiz farklı olsa da bizler emeğin ortak dilini konuşup onun en yüce değer olduğuna inanıyoruz. Bu anlayışla dünyanın farklı ülkelerinde ve yurdumuzun değişik illerinde kardeşlerimiz bizler gibi bu gün alanları dolduruyor. Talebimiz çok açık, insanca bir yaşam istiyoruz. Ortak mücadelemiz için buradayız. Haksız işten çıkarma, sendikasızlaştırma, kıdem tazminatına müdahale, özelleştirme, esenlik, kuralsız ve kayıt dışı çalıştırma, vergide adaletsizlik yıllardır mücadele ettiğimiz sorunlar. İnsanı insan yapan değerleri ülkemizde egemen kılmadıkça bu sorunlarımız devam edecek. Zorlu mücadeleler sonunda elde ettiğimiz haklarımız yoğun bir saldırı altında. Yaşama ve çalışma şartlarımız giderek bozuluyor. Ücretlerimiz, artan fiyatlar karşısında sürekli eriyor. Bizler, karşılaştığımız sorunlara karşı taleplerimizi seslendirmek ve somut adımlar atılması için buradayız” ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından meydanda toplanan işçiler son zamanların popüler şarkısı olan ‘Erik Dalı’ eşliğinde dans ederek 1 Mayıs İşçi Bayramı’nı kutladı. Programın tamamlanmasının ardından grup olaysız şekilde dağıldı.

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV