banner167
banner182
20 Haziran 2021 Pazar

TÜRKİYE AYAKTA KALMA MÜCADELESİ VERMEKTEDİR

MHP İl Başkanı Baki Ersoy'dan 15 Temmuz açıklaması

14 Temmuz 2017 Cuma 08:05
Bu haber 877 kez okundu
TÜRKİYE AYAKTA KALMA MÜCADELESİ VERMEKTEDİR
Haberici -->

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İl Başkanı Baki Ersoy, 15 Temmuz hain darbe kalkışmasının yıldönümüne ilişkin olarak yaptığı açıklamada Türkiye’nin ayakta kalma mücadelesi verdiğini söyledi.

MHP İl Başkanı Baki Ersoy, 15 Temmuz’da yaşanan kalkışmada hainlerin 248 vatandaşımızı şehit ettiğini hatırlatarak, “Bilindiği gibi bundan tam bir yıl önce Türk Milleti, bu toprakların gördüğü son istiklal mücadelesini verdi. Ederi 1 dolar olan vatansızlar 15 Temmuz gecesi millet tarafından durdurulmuş ve işgal engellenmiştir. Bizlerde bu haberi alır almaz ülküdaşlarımız ile beraber sokaklara akın ederek bir nebze de olsa kolluk kuvvetlerimize destek olmaya çalıştık. İhaneti din belleyerek devletin kurumlarına sızan kalleşlerce 248 kardeşimiz şehit edilmiş yüzlerce kardeşimiz de yaralanmıştır. O uzun gecede Türk Milleti’nin göğsüne bir kahramanlık madalyası daha işlenmiştir. Türklüğe kefen biçen eli ve emeli kanlı güçlerin tezgâh ve oyunları bozulmuş, buruşturulmuş ve musallat olan bela def edilmiştir” dedi.

Türkiye’nin sıkıştığı dar alandan, kıstırıldığı karanlık sokaktan çıkmanın mücadelesini verdiğini belirten Baki Ersoy, “Unutulmamalıdır ki Türkiye son kaledir. Cennet mekân başbuğumuz Alparslan Türkeş’in de ifade ettikleri gibi “…. Anadolu yaylasında kopan fırtına bütün dünyayı tesir altına alır.” Bu topraklarda yüzyıllardır emperyalizme karşı yapılan vatan savunması bugün de devam etmekte, din tüccarlığı yaparak milletin halis niyetlerini suiistimal edenlere ve vatanımızdan vatan kurmak isteyenlere karşı devletimiz mücadelesini sürmektedir. Bu vesileyle tekrar aziz şehitlerimize rahmet, gazilerimize şifalar diliyorum” şeklinde konuştu.

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

banner176
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV