banner87
21 Mart 2019 Perşembe

TÜRKİYE’DE İLK

Mehmet Özhaseki, hayırsever işadamı Osman Ulubaş ile 24 derslikli ilkokul, 8 derslikli anaokulu ve kapalı spor salonu yapımı için protokol imza törenine katıldı.

01 Haziran 2018 Cuma 03:40
Bu haber 613 kez okundu
TÜRKİYE’DE İLK
Haberici -->
Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, hayırsever işadamı Osman Ulubaş ile 24 derslikli ilkokul, 8 derslikli anaokulu ve kapalı spor salonu yapımı için protokol imza törenine katıldı. Hayırseverin yaptırdığı okul Türkiye’de bir ilk olma özelliğini taşıyor. Bir ilkokulun kapalı spor salonu olacak. Ulubaş, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a yeni bir okul yaptırmak içinde söz vermişti.

Valilikte gerçekleştiren okul protokolü imza törenine Bakan Mehmet Özhaseki, eski bakanlardan Taner Yıldız, Mustafa Elitaş, Vali Süleyman Kamçı, hayırsever Osman Ulubaş, Milli Eğitim Müdürü Osman Elmalı, belediye başkanları ve daire müdürleri katıldı.

Eğitime sağladığı katkılardan dolayı Osman Ulubaş’a teşekkür eden Bakan Özhaseki, “Kayseri hayırsever insanlarıyla ön plana çıkan nadir şehirlerimizden birisidir. Ki bugüne kadar başta rahmetli Kadir Has olmak üzere birçok insanımız eğitime, sağlık hizmetlerine çok ciddi katkıları oldu. Hayatta olan hayırseverlerimiz halen bu desteklerini sürdürüyor. Vefat eden hayırseverlerimizin çocukları, aile fertleri bunu devam ettiriyor. Hayırseverimiz Osman amcada sürekli hayır işi yapan insanlarımızdan birisidir. Kendisinden Allah razı olsun. Eğitime çok ciddi katkıları var. Destekleri var. Şimdi bir okul için daha protokol imzalıyoruz. Allah hayırlarını kabul etsin. Kendisine teşekkür ediyoruz. Bu işin mükafatı burada değil yada bizlerin bununla ilgili vereceği bir şey yok. Bu işin mükafatı öbür tarafta. Hayırları Allah katında kabul olsun” dedi.

Osman Ulubaş, bütün kira gelirlerini eşiyle birlikte eğitime harcadıklarını ve okul yaptırdıklarını söyledi. Ulubaş, bu okulların devam edeceğini belirterek, okulların yapım aşaması ve çevre düzenlemesinde kendilerine destek olan, katkıda bulunan Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik’e de teşekkür etti.

Osman Ulubaş tarafından Gültepe mahallesinde yaptırılan ilkokul binasının Türkiye’de bir ilk olma özelliği taşıyor. İlkokul düzeyinde kapalı spor salonu bulunan tek okul olacak.

Hayırsever işadamı Osman Ulubaş’ın damadı eski bakanlardan Milletvekili Mustafa Elitaş, törende, Kayseri Üniversitesine bir bina yaptırma sözünü kayınpederinden aldı. Konuşmaların ardından protokole imzalar atıldı.

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV