banner153
23 Eylül 2020 Çarşamba

ÜCRET ALINMIYOR

Kayseri OSB Yönetim Kurulu Başkanı Tahir Nursaçan, Özel Kayseri OSB Teknik Koleji’ni ziyaret ederek 2018 / 2019 Eğitim Öğretim yılını değerlendirdi. Nursaçan, OSB Teknik Koleji’nin nitelikli işgücüne değer kattığını ve ücretsiz eğitim verildiğini söyledi.

19 Haziran 2019 Çarşamba 14:46
Bu haber 321 kez okundu
ÜCRET ALINMIYOR
Haberici -->

Kayseri OSB Yönetim Kurulu Başkanı Tahir Nursaçan,  Özel Kayseri OSB Teknik Koleji’ni ziyaret ederek 2018 / 2019 Eğitim Öğretim yılını değerlendirdi. Nursaçan, OSB Teknik Koleji’nin nitelikli işgücüne değer kattığını ve ücretsiz eğitim verildiğini söyledi.

Başkan Tahir Nursaçan, ülke ekonomisinin lokomotif kenti olan Kayseri’de yüksek teknolojili yatırımların artırılması için önemli çalışmalar yürütüldüğünü ve başarılı bir eğitim öğretim yılının sonuna gelindiğini ifade etti. Nursaçan, bu dönüşümün temel taşı nitelikli insan gücünden geçiyor. Sanayiciler olarak nitelikli insan yetiştirecek yapıyı kurmak bizlerin de görevleri arasında yer aldığını söyledi.

“Ülkemizde mesleki yeterlilik düzeyinin geliştirilmesi ve mesleki eğitimin uluslararası standartlara yükseltilmesi için eğitim en önemli unsurdur” diyen Nursaçan, “Dünya standartlarında eğitim vermek için kurulan Özel Kayseri OSB Teknik Koleji öğrencilerimize modern dersliklerde eğitim imkânı sunmaktadır.  Tecrübeli eğitim kadrosu ile eğitim kalitesini yükselten OSB Teknik Koleji ülkemize faydalı nesiller yetiştirmektedir.  Sanayi Bölgemizdeki işletmelere “ana eleman” yetiştiren okulumuz mezun olan öğrencilerine daha kolay meslek sahibi olma imkânı da vermektedir. Önümüzdeki yıllarda da Özel Kayseri OSB Teknik Koleji sanayi ve hizmet sektörünün kalkınmasına katkıda bulunarak, ülkemiz insanının refah düzeyini arttırmak amaçlı projeler geliştirecektir. Bilim ve teknolojinin ışığında, sanayicilerin beklentilerini karşılayacak ve onlarla aynı dili konuşabilecek öğrenciler yetiştireceğimiz, sadece bölgemiz için değil ülkemizdeki tüm OSB’ler için model olabilecek bir kolej haline geldik” diye konuştu.

GEÇLERİMİZİ GELECEĞE HAZIRLIYORUZ

Başkan Nursaçan, 2019 / 2020 eğitim – öğretim yılı için yeni kayıtların başladığı okulda öğrencilerden hiçbir ücret alınmadığını anlatarak, “Kolejimizde; Metal Teknolojisi, Makine Teknolojisi, Mobilya ve İç Mekân Tasarımı, Elektrik Elektronik Teknolojisi, Bilişim Teknolojileri ve Tasarım Teknolojileri alanlarında devam eden eğitim sürecinde okul-sanayi işbirliğini önceleyerek öğrencilerini tam donanımlı yetiştirip iş hayatına hazır nitelikli, güncel teknolojik bilgiyle donatılmış yeterlilikte bireyler olarak yetiştirilecektir” dedi.

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV