banner167
banner182
02 Aralık 2021 Perşembe

ULAŞIMA NÜFUS KRİTERİ GELİYOR

Büyükşehir Belediye Başkan Adayı ve Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Kayseri şehir içerisinde bölgeler, mahalleler ve semtlerin nüfusları göz önünde bulundurularak yeni güzergahlar ile otobüs durakları yenileneceklerini söyledi.

06 Mart 2019 Çarşamba 10:36
Bu haber 791 kez okundu
ULAŞIMA NÜFUS KRİTERİ GELİYOR
Haberici -->
Büyükşehir Belediye Başkan Adayı ve Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç,  Kayseri şehir içerisinde bölgeler, mahalleler ve semtlerin nüfusları göz önünde bulundurularak yeni güzergahlar ile otobüs durakları yenileneceklerini söyledi.

Bölgelerin nüfusları ile bu bölge halkının en çok nerelere ulaşım sağladıkları gibi bir dizi anket çalışması yaptıklarını ifade eden Başkan Memduh Büyükkılıç, konu ile ilgili olarak şunları söyledi;

“Kayseri artık Büyükşehir Belediyesi gerçeği ile ulaşımda yeni bir sistem ve ulaşım ağı sağlanacaktır. Bu amaç ile ulaşım ağı ve güzergahları projesi içerisinde bir çalışma yapıldı. Buna göre Kayseri halkı en çok bölge ve üniversite hastanesine, Üniversitelere, çarşı merkezine gibi alanlara ulaşım sağlamaktadır. Bu gerçek ile yoğunluk olarak fazla olan Eskişehir Bağları, Bel-Sin, İldem, Anayurt gibi bölgelerden özel ring seferleri düzenlendi. Ayrıca yeni otobüsler ile körüklü olarak bilinen ve daha çok yolcu kapasiteli araçlar alınarak bu yine araçlar sefere konulacaktır. Her yıl yeni otobüs araçları alınırken eski araçlar hizmetten kaldırılacaktır.”

Büyükkılıç, şehir içi ulaşımda olduğu gibi şehir merkezi ile ilçeler arasında da ulaşımda seri, güvenli ve akışkan bir taşıma sistemini işleteceklerini sözlerine ekledi.

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

banner184
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV