banner87
19 Temmuz 2019 Cuma

ÜLKE 3 YIL KAVRULUR

CHP Konya Milletvekili Abdüllatif Şener, Türkiye’de kendisini hissettiren ekonomik sıkıntı ile ilgili önlem alınmaması durumunda ülkenin en az 3 yıl kavrulacağını söyledi.

13 Eylül 2018 Perşembe 07:30
Bu haber 595 kez okundu
ÜLKE 3 YIL KAVRULUR
Haberici -->
CHP Konya Milletvekili Abdüllatif Şener, Türkiye’de kendisini hissettiren ekonomik sıkıntı ile ilgili önlem alınmaması durumunda ülkenin en az 3 yıl kavrulacağını söyledi.

Milletvekili Abdüllatif Şener, CHP olarak Türkiye’nin baş gösteren ekonomik krizden en hafif zararla çıkması için kriz masası oluşturduklarını ve çalışmalara başladıklarını dile getirdi. CHP Milletvekili Çetin Arık ve İl Başkanı Ümit Özer ile birlikte parti binasındaki toplantıda açıklama yapan Şener’in gündeminde ekonomik kriz ve Suriye vardı. Şener, açıklamasında şu ifadelere yer verdi;

İNSANLARIMIZ PERİŞAN OLUR

“Türkiye genelinde büyük bir ekonomik sıkıntı var. Daha doğrusu ekonomik kriz var. Bu kriz yaşanmaya başladı. Görüntüler ortaya çıkmaya başladı. Ama işin başındayız. İşin başında gerekli önlemlerin gerekli tedbirlerin ciddiyetle alınması gerekir. Eğer gerekli önlemler iktidar tarafından alınır, doğru bir şekilde uygulanırsa bu ekonomik krizi kısa bir süre içeresinde atlatmak mümkün olur. Yetki ve sorumluluk sahipleri, kendilerinin yetkili ve sorumlu olduklarını bir kenara bırakır. Politikalara yönelik yaptıkları uygulamalar krizi derinleştirecek niteliklere bürünürse bu ülke en 3 yıl kavrulur. Bütün sektörler sarsılır. Bütün gelir grupları perişan olur. Onun için CHP olarak sorumlu bir muhalefet partisi olarak bir kriz masası oluşturduk. Ekonomik konularda belli bir birikimi olan milletvekillerinden oluşan kriz masası üyelerinden birisi benim.”

STK’LARLA BULUŞUYORUZ

“Bu kriz masası yaptığı çalışmalar sonucunda Türkiye genelinde sivil toplum kuruluşlarını ziyaret etmek suretiyle tüm Türkiye’de örgütlerin sivil toplum kuruluşlarının ekonomik gelişmelere nasıl baktıklarını sorunun ne olduğu ile ilgili görüşlerini neler olduğunu tespit etmek suretiyle türkiye genelinde bir kriz fotoğrafı oluşturulacak. Sürekli hükümeti uyaracağız. Şu sektörün bu, bu sektörün şu sorunu var ve sorunların aşılması çinide bunlar yapılmasız.”

KAYSERİ VE KONYA’DA BEN GÖREVLİYİM

“Kayseri’de de programlarımız var ve sivil toplum kuruluşlarını ziyaret ederek tek tek görüşlerini alacağız. Bu ziyaretlerin hepsinde bu kuruluşların ekonomik gelişmeleri nasıl algıladıklarını ve kendileri açısından risk gördükleri tehlike gördükleri neler olduğunu dinleyeceğiz. Genel bir Türkiye fotoğrafı çıkartacağız. Kayseri’de ekonomik kötü gidişatın, krizin sektörleri nasıl etkilediğini, şehri nasıl etkilediğini tespitetmeye çalışacağız. Diğer illerde de programlarımız var. Bundan öncede Konya’da yaptım. Kayseri ve Konya’da ben yapıyorum. Diğer arkadaşlarımız farklı kentlere gidiyor ve sivil toplum kuruluşları ile birlikte görüşüyorlar. Ki İstanbul’da başta MÜSİAD olmak üzere birçok sivil toplum kuruluşu ziyaret ettik.”

KİMSENİN MAĞDUR OLMASINI ARZU ETMİYORUZ

“Konuyu önemli görüyoruz. Ülkemizin meselesidir. Hiçbir iş adamımızın fabrikasını kapatmasını arzu etmeyiz. Esnafımızın işyerine kilit vurmasını istemeyiz. Ekmek teknelerinin kapanmasını istemiyiz. İnsanlarımız işsiz kalmasın. Bu sıkıntı ülkemizi hafif şekilde etkileyerek geçsin istiyoruz. Bunun mücadelesindeyiz. Niyetimiz ve amacımız ülkemiz içindir.

AİLE EKONOMİSİ GİBİ YÖNETİLEMEZ

“Varlık Fonu daha önce cumhurbaşkanına danışmanları aracılıyla bağlanmıştı. Demekki danışmanlarda yetmemiş ve cumhurbaşkanı damat ile birlikte bu fonun başına geçti. Bütün devlet varlıklarının hepsi varlık fonuna alındı. Damat kayınpeder inisiyatifleri doğrultusunda yönetmeye çalışması da Türkiye’de güvensizliği derinleştirecektir. Ülke ekonomisi şahıs yada aile ekonomisi değildir. Devletin ekonomisi aile ekonomisi gibi algılanamazsınız.”

İDLİP’TE 2 MİLYON İNSAN YOK

“Suriye’de iç göçte 7 milyon insan yerini değiştirdi. Dışarı göç ise 5 milyonu buldu. Şimdi İdlip ile ilgili müdahalede 2 milyon insan göç edecek deniyor. Burada böyle bir sayı yok. Bütün bölgelerdeki terör çeteleri, 200 ülkeden gelen teröristler burada toplanmıştır. İdlip’tedir. Burada teröristlerle birlikte aileleri var. Sivil olarak onlar var. Çocuklarla kadınlarla dolmuş savaş grubu idlip’tedir. O kadar büyük bir nüfusun orada olduğunu düşünmüyorum. Uluslararası kaynaklarda bunu söylüyor. Eğer Suriye’de terör örgütleri bitecekse İdlip Suriye tarafından ele geçirilmelidir. Orayı bırakırsanız terör tekrar bölgenizi kasıp kavurur.”

 

 

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV