banner153
24 Eylül 2020 Perşembe

ÜLKE; BÜYÜKILIÇ’IN ''LİNÇ EDİLMESİNE MÜSAADE ETMEYİZ''

Büyükşehir Belediyesi’ndeki 221 parsel arsanın satışı gündemden düşmüyor. AK Parti Melikgazi İlçe Başkanı Gökhan Ülke yaptığı açıklamada, Başkan Memduh Büyükılıç’ı savundu. “Haksız yere linç edilmesine müsaade etmez yanında kaya gibi dururuz” diyen Ülke’ye vatandaş, “Kimler linç etmek istiyor, kimlere linç ettirmeyeceksiniz. Büyükkılıç bu olay karşısında nasıl bir tutum içinde olacak” diye soru yöneltti.

19 Ağustos 2020 Çarşamba 09:52
Bu haber 948 kez okundu
ÜLKE; BÜYÜKILIÇ’IN ''LİNÇ EDİLMESİNE MÜSAADE ETMEYİZ''
Haberici -->
 AK Parti Melikgazi İlçe Başkanı Gökhan Ülke sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşımda, hukukçu olarak arsa ihalesinin hukuka uygun olduğuna vurgu yaptı. Ülke, “Bir süredir şehrimizin gündemini Kayseri Büyükşehir Belediyesi'nin Mart ayında gerçekleştirmiş olduğu arsa ihalesi meşgul etmekte. Bir hukukçu olarak şunu söyleyebilirim bu ihale tamamen hukuka uygundur ancak sonrasında bazı üst düzey Belediye yetkililerinin bu ihaleye ortak sıfatı ile dahil olup arsa alması kamuoyunu rahatsız etmiştir” dedi.

KAYA GİBİ DURURUZ

“Ben yaklaşık 12 senedir Sayın Memduh Büyükkılıç başkanımızı tanırım asla kendisi ya da bir yakını için menfaat temin etmeyeceğini bilirim” diyen Ülke, mesajında şunları dile getirdi.

“Bu sebeple yıllarca bu şehre hizmet etmiş ''Atom Karınca'' ismini hak etmiş bu kıymetli büyüğümüzü korumak her birimizin görevi. Yetkili düzeyde bazı isimlerin bu ihalede arsa almış olması etik değil bunun farkındayım o kişiler istifa eder etmez bilmem ancak  bu durumun çözümünü de yine yıllarca hizmetine güvendiğimiz belediye başkanımız ve İçişleri Bakanlığımızın müfettişlerine bırakmamız lazım. Biz haksızlık yapan hak yiyen her kim olursa karşısında taştan duvar oluruz ancak kimsenin de şehrimize hizmet etmeye çalışırken haksız yere linç edilmesine müsaade etmez yanında kaya gibi dururuz Allah'ın izniyle...”

VATANDAŞ SORUYOR: GEREĞİNİ YAPACAK MI?

İl Başkanlığı, belediye başkanlığı, milletvekilliği yapmış Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç’ın böyle bir olay karşısında nasıl bir adım atacağı da vatandaşın gündeminde.  Vatandaş, Büyükkılıç’ın belediye içerisinde nasıl bir tutum içinde olacağı merak ediyor.  Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç’ı kimler tarafından linç etmek istendiğinin de açıklanmasını isteyen vatandaş, AK Parti Melikgazi İlçe Başkanı Gökhan Ülke’nin isimleri açıklamasını talep etti. Vatandaş, Ülke’ye “Kimler linç etmek istiyor ya da kimlere linç ettirmeyeceksiniz” diye soru yöneltti.  

İL BAŞKANI MÜFFETİŞ İSTEMİŞTİ

AK Parti Şaban Çopuroğlu geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada, İçişleri Bakanlığı tarafından müfettiş istenmenin elzem olduğunu belirtmişti. Çopuroğlu, “6 yıldır Büyükşehir Belediyesi’nde Bakanlığın müfettişi olarak çalışan insanın bu süreci ne kadar tahlil edip, sonuçlandıracağı ile ilgili başka soru işareti var. Burada İçişleri Bakanlığı’ndan yeni müfettiş istenmesi elzemdir, istenmek zorundadır. Araştırılıp, varsa yanlış, hata giderilmesi için yeni müfettiş görevlendirilmelidir. Toplum nezdinde tüm soruya es geçmeden cevap vermek zorundayız. Muhtemel Büyükşehir Belediye Başkanımız yeni müfettiş isteyecektir, istenmezse bizim girişimlerimiz olacaktır” demişti.

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV