banner87
23 Temmuz 2019 Salı

ÜLKE İSMİ SORGULANIYOR

AK Parti’de kimin il başkanı olacağı tartışılırken, parti içinde de bir iki isim ön plana çıktı.

31 Temmuz 2018 Salı 07:32
Bu haber 505 kez okundu
ÜLKE İSMİ SORGULANIYOR
Haberici -->

AK Parti’de kimin il başkanı olacağı tartışılırken, parti içinde de bir iki isim ön plana çıktı. Melikgazi İlçe Başkanı Gökhan Ülke adı il başkanlığı için konuşulurken, Melikgazi’nin 24 Haziran’daki aldığı oy oranı ise kafaları karıştırdı. 2015’de yüzde 67’lerde olan oy oranı 24 Haziran seçimlerinde yüzde 51’e gerilemesi ise parti içinde Ülke’nin il başkanı olması durumunda AK Parti’nin alacağı oy oranı da tartışmaları beraberinde getirdi.

AK Parti, bu hafta içinde yeni il başkanını belirleyecek. Yüz yüze görüşme ve yapılan temayül ile 22 isim Ankara’ya verildi. İsimler arasında İl Başkanı Fatih Hasyüncü, MÜSİAD eski Başkanı Şaban Çopuroğlu, Ak Parti Melikgazi İlçe Başkanı Gökhan Ülke, Halil Büyüknalbant gibi birkaç isim ön plana çıktı. Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki ise Fatih Hasyüncü’nün Cumhurbaşkanı Erdoğan’a sunulması yönünde öneri de bulunması dikkat çekti. Ama parti içinde isim belirleme çalışmaları sürüyor. Kulislerde Gökhan Ülke ismi ön plana çıkmış gibi görünüyor. Ancak Melikgazi’nin 24 Haziran seçimlerindeki aldığı oy oranı ise Ülke’nin başarısız bir tablo çizdiği yorumlarını da beraberinde getiriyor. 2015 seçimlerinde yüzde 67 oy alan AK Parti’nin 24 Haziran seçimlerinde yüzde 51’e gerilemesi ise Melikgazi teşkilatının ne kadar çalışıp çalışmadığını da sorgular hale getirdi.

BÜYÜKKILIÇ FAKTÖRÜ

İlçe Teşkilatının oy oranını yüzde 16 düşürmesine rağmen halk tarafından sevilen ve yoğun ilgi gören Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç faktörüyle AK Parti’nin yüzde 51 oy oranına sahip olduğu da kulislerde konuşuluyor. Büyükkılıç’ın halkın arasında olması ve 7 gün 24 saat çalışması teşkilatın açığını kapattığına dair yorumlarda yapılıyor.

ÇOPUROĞLU İSMİ DE ÖN PLANDA

MÜSİAD eski Başkanı Şaban Çopuroğlu’nun ismi başkanlık için ön planda. Çopuroğlu’nun ismi parti içinde de sıkça konuşulmaya başlandı. Çopuroğlu’nun bu göreve getirip getirilmeyeceği merak edilirken, il başkanı olması için parti içinde de çalışan isimlerin olduğu da belirtiliyor.   

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV