banner167
banner182
18 Haziran 2021 Cuma

"ÜLKEMİZDE BARIŞ İÇERİSİNDE YAŞIYORUZ"

Bakan Özhaseki tkaziyeleri kabul ediyor

28 Haziran 2017 Çarşamba 08:21
Bu haber 1110 kez okundu
Haberici -->

Kısa süre önce annesini kaybeden Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, Ramazan bayramını kentte geçirdi. İlk gün hakla birlikte bayram namazını kılan ve bayramlaşan Bakan, diğer günler taziye çadırında başsağlığı ziyaretinde bulunanları kabul etti.

Ramazan Bayramı nedeniyle açıklama yapan Bakan Mehmet Özhaseki, "İslam dünyasına dışarıdan elleri uzanarak kötü emellerine alet edecek kadar karıştırmasalar bu insanlar kolay kolay birbirine düşmez. İnşallah bu eller kırılsın diye dua ediyoruz. Allah nice bayramlara ağız tadıyla ulaşmayı nasip etsin. Biz şehrimizde çok güzel Ramazan ve bayram atmosferi yaşıyoruz. Bir taraftan insanlar oruç tutuyorlar veya tutamıyorlarsa bile tutanlara saygıda bulunuyorlar. Bir taraftan da herkes fakirleri, yoksulları düşünüyor ve ellerinden geldiği kadar yardımcı oluyorlar. 1 ay boyunca Ramazan'ı en güzel duygularla yaşıyoruz. Bundan büyük nimet olamaz. Huzura, barışa, dostluğa muhtaç olduğu ortamda bizde çok şükür ülkemizde barış içinde yaşıyoruz. Bundan sonra da rabbim birliğimizi, dirliğimizi bozdurmasın diye dua edelim" dedi.

Bakan Özhaseki, "Bu ülkedeki bir sıkıntı etrafımızdaki bütün dünyanın yanmasına sebep olur. Çok şükür biz iyiyiz ve etrafımızda iyi olsun diye çaba sarf eden bir ülkeyiz. Bundan dolayı da cenabı hakka şükürler ediyoruz. İslam alemi kendi haline bırakılsa bir barış dünyası olur. İslam dünyasına dışarıdan elleri uzanarak kötü emellerine alet edecek kadar karıştırmasalar bu insanlar kolay kolay birbirine düşmez. Bunu herkes biliyor. İnşallah bu eller kırılsın diye dua ediyoruz" ifadelerini kullandı.

 

İHA

Haberici -->

    Yorumlar

banner176
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV