banner87
19 Mart 2019 Salı

ÜLKEMİZİN ÖNÜ AÇIKTIR

Eğitim Bir Sen 1 Nolu Şube Mart Ayı Divan Toplantısı'nda konuşan AK Parti Kayseri Milletvekili Taner Yıldız katıldı

12 Mart 2018 Pazartesi 07:26
Bu haber 427 kez okundu
ÜLKEMİZİN ÖNÜ AÇIKTIR
Haberici -->

Eğitim Bir Sen 1 Nolu Şube Mart Ayı Divan Toplantısı'nda konuşan AK Parti Kayseri Milletvekili Taner Yıldız; "Türkiye’nin geleceği son derece berrak, şeffaf ve hamd olsun önü açıktır. Bizim Türkiye’nin geleceğinden ümidimizi kesmemizi isteyenler tabi ki buna muvaffak olamayacaklardır" dedi.

"Türkiye'nin geleceğinden ümidimizi kesmemizi isteyenler buna muvaffak olamayacaktır diyen AK Parti Kayseri Milletvekili Taner Yıldız sözlerini şöyle tamamladı;

"Türkiye’nin geleceği son derece berrak, şeffaf ve hamd olsun önü açıktır. Bizim Türkiye’nin geleceğinden ümidimizi kesmemizi isteyenler tabi ki buna muvaffak olamayacaklardır."

Eğitim Bir Sen Şube Başkanı Aydın Kalkan ise, konuşmasında 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutlayarak, "Kültür ve medeniyet değerlerimiz kadına cenneti ayaklar altına serecek yücelikte değer vermiştir. Onlar; bütün bir topluma dayanak, korunak, sığınak olmuşlardır. Öncüdürler, örnektirler. Kucaklarında sadece çocuklarını değil, onlarla birlikte aklı, anlayışı, şefkati, fedakarlığı büyütmüşlerdir. İlmi, estetiği, duyguyu, şefkati, cesareti, güveni büyütüp beslemişlerdir. Yeri gelmiş Fatma Bacı’nın önderliğinde Anadolu Bacıları olarak iş dünyasında ve sosyal hayatta örgütlenmiş, yeri geldiğinde de Nene Hatun, Şerife Bacı olup onur ve özgürlük mücadelesinde erkekleriyle, evlatlarıyla yan yana, omuz omuza en ölümcül direnişin kahramanı olmuşlardır" ifadelerini kullandı.

Öğretmenlerin gündeminde olan konuları aktaran Kalkan, eğitimcilerin performans uygulaması sisteminden rahatsız olduğunu, çocuklara okutulacak kitapların kontrol edilmesi ve sınıf öğretmeni ile branş öğretmeni maaşları arasındaki farklılığın bir an önce düzeltilmesi gerektiğini söyledi. Kalkan; "Eğitim kamuoyu çok dinamik bir yapıya sahiptir. 1 milyona yaklaşan eğitimci sayısı ile devletimizin en büyük hizmet üreten kitlesi durumundadır. Her yıl değişik şekillerde gündeme getirilen öğretmenlere yönelik uygulanması düşünülen performans uygulaması sistemi eğitimcilerin neredeyse tamamı tarafından eleştirilmektedir. Biz eğitimciler elbette çalışan ile çalışmayan eğitimcinin ayırt edilmesini istiyoruz. Fakat bu tespit öğretmenlik onurunu tartışmaya açan ve ayağa düşüren yöntemlerle olmamalıdır. Öğretmeni velilere, öğrencilere, meslektaşına onaylatmak, ona not verdirmek şimdiden eğitimcilerle alay edici ve onur kırıcı davranışların sergilenmesine neden olmaktadır. Son günlerde Kayserimizin ülke gündemine hiç de hoş olmayacak şekilde gelmesi bizleri çok üzmüştür. Öğrencilerimiz bizim geleceğimizdir, yetkililere ısrarla işinizi ciddiye alın tavsiyesinde bulunuyoruz. Öğrenciler ve okullar para kazanacak yerler olarak görülmemelidir. Talim Terbiye Kurulu’ndan geçen kitaplarda bile hata olmaktadır. Öğretmenlerimiz, idarecilerimiz ders kitapları arasından defalarca sayfa koparmak zorunda kalmışlardır. Her iki olayda da daha dikkatli davranılması gerektiğini düşünüyoruz. Sınıf öğretmenleri maaş karşılığı 18 saat derse girerken branş öğretmenlerimiz 15 saat karşılığında maaşlarını hak etmektedirler. Yapılan iş aynı, bakanlık aynı, ülke aynı fakat ücretler farklı. Bu farklılık çalışma barışını bozmaktadır. Beklentimiz, bu adaletsiz uygulamanın biran önce ortadan kaldırılmasıdır” diye konuştu.

İl Divan Toplantısı'na katılan AK Parti Kayseri Milletvekili İsmail Tamer de Şube Başkanı Aydın Kalkan'ın görüşlerini dikkate alacaklarını belirtti. Bir diğer AK Parti Kayseri Milletvekili Hülya Nergis Atçı ise 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nü kutlayarak, son 15 yılda kamuda, siyasette kadınların sayısının arttığını söyledi.

İHA

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV