banner87
18 Haziran 2019 Salı

ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİ DE ÖNEMLİDİR

KalDer Kayseri Temsilciliği İstişare Kurulu yeni başkanı Dr. Tayfun Türkoğlu, üniversitelerle sürekli işbirliği içinde bulunulması gerektiğini de belirtti.

27 Eylül 2018 Perşembe 06:36
Bu haber 313 kez okundu
ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİ DE ÖNEMLİDİR
Haberici -->
KalDer Kayseri Temsilciliği İstişare Kurulu yeni başkanı Dr. Tayfun Türkoğlu, üniversitelerle sürekli işbirliği içinde bulunulması gerektiğini de belirtti. Toplam kalitenin sanayicilerle paylaşıldığı kadar öğrencilerle de paylaşılması gerektiğini, bunun için üniversitelerde deneyim paylaşımı gerçekleştirmenin öğrencileri olumlu yönde etkileyeceğini belirtti.

KalDer Kayseri Temsilciliği İstişare Kurulu yeni başkanı Dr. Tayfun Türkoğlu ve KalDer Kayseri Temsilcisi Salih Yalçın Kayseri OSB Müdürlüğüne ve NNY Üniversitesine ziyaret düzenledi.Türkoğlu ve Yalçın, ilk olarak Nuh Naci Yazgan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kerim Güney’i makamında ziyaret etti.Ziyarette Türkoğlu, KalDer’in yakın dönemdeki faaliyetleri, ekim ayında gerçekleşecek 4. Erciyes Mükemmellik Zirvesi ve olası eğitim faaliyetleri hakkında bilgi paylaştı. Üniversitelerle sürekli işbirliği içinde bulunulması gerektiğini de belirten Türkoğlu, toplam kalitenin sanayicilerle paylaşıldığı kadar öğrencilerle de paylaşılması gerektiğini, bunun için üniversitelerde deneyim paylaşımı gerçekleştirmenin öğrencileri olumlu yönde etkileyeceğini belirtti.

Güney, etkinliğin ana temasını ve gelecek konuşmacıları başarılı bulduğunu belirtti. KalDer’in GençKal ekibi arasına katılan Nuh Naci Yazgan öğrencilerinin de bu tür etkinliklerde görev alarak deneyim kazanmalarının önemine vurgu yaptı. Güney, öğrencilerin KalDer tarafından düzenlenen deneyim paylaşım panellerine katılımlarının iş başvurularında ve işe yaşamlarında kendilerine olumlu katkıları olacağını belirtti. Güney ayrıca Nuh Naci Yazgan öğrencilerine de KalDer etkinliklerinde görev verilmesinden, tez ve staj gibi taleplerinde öğrencilere destek olunmasından duyduğu memnuniyeti dile getirerek Türkoğlu’na teşekkür etti. Ziyaret çekilen fotoğrafla son buldu.

Türkoğlu ve Yalçın aynı hafta Kayseri Organize Sanayi Bölgesi Müdürlüğü Yönetim Kurulu Başkanı Tahir Nursaçan’ı makamında ziyaret etti.

Türkoğlu, 25 Ekim 2018 tarihinde Kayseri Ticaret Odası’nda düzenlenecek olan 4. Erciyes Mükemmellik Zirvesi etkinlik programının konuşmacı teyitlerini de alarak tamamlandığını belirterek Nursaçan’a program hakkında bilgi paylaştı.

Kayseri’de gelişen sanayinin önemli destekçilerinden biri olarak OSB Müdürlüğünün pek çok hizmeti güvenle, inançla ve sürdürülebilir şekilde üyelerine sunduklarını belirten Nursaçan, Kayseri sanayisinin çehresini geliştirme ve üretim çeşitliliğini artırma olasılığındaki her türlü projeye ve işbirliğine de açık olduklarını belirtti.

Nursaçan, 4. EMZ’nin içerik bakımından dolu bir program olduğunu ve Mükemmellik Yolunda İnsan 4.0 olarak belirlenmiş ana temasını da oldukça anlamlı ve yerinde bulduğunu ifade etti.

Nursaçan, Kayseri sanayicisi için de katma değerli olacak böylesi bir sempozyumun duyurulması konsunda kendi hizmet alanı içerisindeki billboardlarda yer vererek destek verebileceklerini belirtti.

Türkoğlu, misafirperverliği ve desteği için Nursaçan’a teşekkür etti ve günü anısına Nursaçan’a tank biblosu hediye etti.

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV