banner153
26 Eylül 2020 Cumartesi

ÜNİVERSİTELERE TAM DESTEK

Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Kayseri’nin en köklü üniversitesi Erciyes Üniversitesi tarafından düzenlenen “ Kalite Güvence Sistemi, Eğitim-öğretim, Araştırma Geliştirme Toplumsal Katkı ve Yönetim Süreçlerinin” değerlendirildiği Dış Paydaşlar Toplantısı’nda şehirde bulunan 4 üniversiteye tam destek verdiklerini belirterek, “Hangi talep gelirse gelsin. ‘Bu konuda nasıl katkı sağlarız’ diye çırpınan bir yaklaşım ortaya koyuyoruz” dedi

29 Ağustos 2020 Cumartesi 17:42
Bu haber 1352 kez okundu
ÜNİVERSİTELERE TAM DESTEK
Haberici -->
Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Kayseri’nin en köklü üniversitesi Erciyes Üniversitesi tarafından düzenlenen “ Kalite Güvence Sistemi, Eğitim-öğretim, Araştırma Geliştirme Toplumsal Katkı ve Yönetim Süreçlerinin” değerlendirildiği Dış Paydaşlar Toplantısı’nda şehirde bulunan 4 üniversiteye tam destek verdiklerini belirterek,  “Hangi talep gelirse gelsin. ‘Bu konuda nasıl katkı sağlarız’ diye çırpınan bir yaklaşım ortaya koyuyoruz” dedi

Erciyes Üniversitesi Rektörlük binasında gerçekleşen toplantıya Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç’ın yanı sıra Vali Yardımcısı Ali Uslanmaz, İl Sağlık Müdürü Ramazan Benli, Melikgazi Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu, Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın, Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, Erciyes Üniversitesi Rektörü Dr. Mustafa Çalış,  Ticaret ve Sanayi Odası Başkanları, Hes Kablo Kayserispor Kulüp Başkanı Berna Gözbaşı, Şeker Fabrikası Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Akay ve çok sayıda davetli katıldı.

Dış Paydaşlar Toplantısı’nda konuşan Başkan Büyükkılıç, Erciyes Üniversitesi’nin şehre ayrı bir değer kattığını ifade etti.

Kayseri’nin geçmişten beri Makarr-ı Ulema diye bilindiğini ve geçmişte 16 medresede eğitim ve araştırma çalışmalarının yapıldığını hatırlatan Başkan Büyükkılıç, “Kayserimizi çok önemsiyoruz. Kayseri elbette hayırseverleriyle hepimiz tarafından takdir toplayan bir şehir. Bununla birlikte 42 yıllık Erciyes Üniversitemiz gibi değerimizde şehre artı bir katkı sağlıyor. Diğer üniversitelerimizde şehrimizin gururu olan oluşumlardır. Dayanışma içerisinde yapılan çalışmalarla daha da iyi noktalara geleceğiz. Burada yaklaşık 75 bin öğrenci kapasitesi olan Kayserimizde okuyacak yavrularımız gerek fiziki koşullar, gerekse sosyal kültürel bağlamda arzu edilen vasıfta imkânlar sağlaması hepimizin arzusudur. Kayseri ile ilgili dışarıdan gelenler açısından sıradan bir Anadolu şehri diye düşünüyorlar. Ancak Kayserimizi görünce tanıyınca, Kayserimizin büyükşehirlerin imkânlarını taşıyan ama büyükşehirlerin sıkıntılarını en az yaşatan şehir olduğunun farkına varıyorlar. Bu şehirde yaşamayı arzu eder konuma geliyorlar. Şehrimize sahiplenme duygusuyla dayanışma içerisinde çalışmalarımızı sürdürüyoruz.”

 

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV
banner157