banner153
04 Haziran 2020 Perşembe

ÜRKÜNDAŞ’TAN 19 MAYIS KUTLAMASI

Saadet Partisi Kayseri İl Başkanı Nuri Ürkündaş, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle bir mesaj yayınladı.

18 Mayıs 2020 Pazartesi 22:41
Bu haber 172 kez okundu
ÜRKÜNDAŞ’TAN 19 MAYIS KUTLAMASI
Haberici -->
Saadet Partisi Kayseri İl Başkanı Nuri Ürkündaş, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle bir mesaj yayınladı.

SP’li İl Başkanı Nura Ürkündaş; mesajında şu ifadelere yer verdi; “19 Mayıs 1919 Milletimizin uyandığı, emperyalizme başkaldırdığı  “Ya istiklal, ya ölüm” parolasıyla tam bağımsız bir devlet kurma kararının yaşama geçirildiği gündür.  Yüce Milletimizin varoluş mücadelesinin ilk kıvılcımı sayabileceğimiz 19 Mayıs; tarih boyunca hep en yukarıda tuttuğumuz bağımsızlık sevdamızın bir yansımasıdır. Samsun’dan başlatılan o “ilk adım” 5 bin yıllık bir medeniyet yürüyüşünün tarihimize altın harflerle kazınmış olduğu zaferlerin en anlamlısıdır.”

“Büyük fedakarlıklarla bizlere emanet edilen bu değerli vatanı korumak hepimizin en kutsal görevidir. Milletimiz, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da hiçbir fedakârlıktan kaçınmadan, birlik, beraberlik  içerisinde geleceğe sağlam adımlarla yürümeye devam edecektir” diyen Ürkündaş, “Tarihimize, Milletimize duyduğumuz derin sevgi ve bağlılık, geleceğe olan güvenimiz, geleceğimizin teminatı vatanını seven imanlı bilgili gençlerimiz, bizler için en büyük heyecan kaynağıdır. Geleceğin güçlü Türkiye'sini inşa edecek olanlar o şuurlu imanlı gençlerimizdir. bu bayramı gençlere armağan eden İstiklal mücadelemizin bütün kahramanlarını rahmet ve minnetle anıyorum” dedi.

Ürkündaş, “Bu duygu ve düşüncelerle başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere İstiklal Savaşımızın şehit ve gazilerini bir kez daha rahmet ve minnetle anıyor, Aziz Milletimizin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramını kutluyorum” ifadelerini kullandı. 

MEHMET NİLKALI

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV
banner157