banner153
30 Kasım 2020 Pazartesi

UTANÇ GÜNLERİDİR

Mazlumder Kayseri Şubesi Başkanı Ahmet Taş, yaptığı açıklamada, “11 ve 12 Eylül günleri, yaşadığımız yakın tarihin insanlığı katleden utanç günleri olup, unutulmayacak günlerdir” dedi.

13 Eylül 2019 Cuma 09:26
Bu haber 660 kez okundu
UTANÇ GÜNLERİDİR
Haberici -->

Mazlumder Kayseri Şubesi Başkanı Ahmet Taş, yaptığı açıklamada, “11 ve 12 Eylül günleri, yaşadığımız yakın tarihin insanlığı katleden utanç günleri olup, unutulmayacak günlerdir” dedi.

Şube Başkanı Ahmet Taş, düzenlediği basın toplantısında 12 Eylül ile ilgili açıklamalarda bulundu. Taş, “18. Yılında 11 Eylül” ifadeleri başladığı açıklamasını şöyle sürdürdü;

“11 Eylül 2001 günü önceden kurgulanan bir senaryo ile ABD’de havalandırılan 4 yolcu uçağının 2’si Newyork kentindeki ikiz kulelere çarptırıldı. Bir tanesi ABD’nin savunma merkezi Pentagon’a saldırdı, bir tanesi de ABD F-16 uçakları tarafından Nevada çölünde düşürüldü. Saldırılarda ikiz kulelerde 2606, Pentagonda 125, düşürülen uçaklarda 246, 19’da saldırgan olmak üzere toplamda 2996 kişi hayatını kaybetti.     

11 Eylül 2001 günü yapılan saldırıyı bahane eden zamanın ABD yönetimi saldırıların merkezi olarak ilan ettiği Irak ve Afganistan’ı işgal etti. İşgal sonucu bu ülkelerde insan onuru ayaklar altına alınarak büyük zulüm ve katliamlar yapıldı.

İşkenceler, ırza geçmeler, tutuklamalar ve toplu katliamlarda on binlerce insan öldürüldü. Tarih, kültür, medeniyet, dini miras talan edilerek yok edildi. Yer altı ve yer üstü kaynakları işgal edilerek yağmalandı. İşgal edilen ülkelerin insanları ve yöneticileri akıl almaz hakaretlerle aşağılandı, onurları ayaklar altına alınarak zelil edildiler. Ne yazık ki işgalci ABD’nin yaptığı bu insanlık dışı muamelelerin hesabı sorulamadı ve bugünde ne yazık ki bu onur kırıcı muameleler devam ediyor olup hesabı sorulamıyor. MAZLUMDER Kayseri Şubesi olarak! ABD’nin 2001’den bugüne Irak’ta, Afganistan’da, Yemen’de, Suriye’de, Mısır’da, Filistin’de ve dünyanın diğer coğrafyalarında işlediği ve işlemeye devam ettiği insanlık suçlarının bağımsız ve tarafsız uluslar arası mahkemelerce sorgulanarak suçluların adalete teslim edilmeleri ve hak ettikleri cezaları almaları için Birleşmiş Milletleri, Uluslar arası İnsan Hakları Mahkemesini ve İslam İşbirliği Teşkilatını göreve davet ediyor, 2001’den bugüne görev alan ABD yönetimlerini işledikleri insanlık suçu için şiddetle kınıyoruz. Saldırılarda hayatını kaybedenlere rahmet, yaralananlara şifalar diliyoruz.”

“39. Yılında 12 Eylül” diyerek değerlendirmesini sürdüren Taş, “12 Eylül 1980’de ise ülkemizde silahlı kuvvetlerin oluşturduğu cunta yönetimi millet iradesine dayalı Cumhuriyet yönetimine darbe vurarak ülke yönetimine el koydu. 2 yıldan fazla süren ve etkileri hâlâ devam eden bu dönemde; 673 bin insanımız cuntacılarca fişlendi. 30 bin vatandaşımız vatandaşlıktan çıkarıldı. 30 bin vatandaşımız işinden atıldı. 5 bin öğretim üyesi ve öğretmen işinden atıldı. 2500 askeri personel darbeye karşı oldukları için işinden atıldı. 50 tanesi idam kararı ile gerisi cezaevinde işkence, kaçmaya teşebbüs ve diğer suçlar bahane edilerek 1208 vatandaşımız darbeciler tarafından katledildi.

Bu dönemde iki buçuk yılı hücrede olmak üzere 7,5 yıl işkence ile cezaevinde tutulan Büyük Birlik Partisi eski genel başkanı Muhsin Yazıcıoğlu’nu, 16 yaşında iken darbeciler tarafından yaşı büyültülerek idam edilen Erdal Eren’i, Sacid Adalı’yı ve darbe lideri Kenan Evren’in solcu gence denk olsun diye idam ettik dediği Mustafa Pehlivanoğlu’nu hafızamız unutmadı, unutamaz da. Bu dönemde; TBMM dağıtıldı, siyasi partiler kapatıldı, anayasa ortadan kaldırıldı, Cumhurbaşkanı ve hükümet görevden uzaklaştırıldı, On binlerce insan tutuklandı, yıllarca sorgusuz sualsiz işkence altında cezaevlerinde kaldılar. Aileler dağıldı, analar ağladı, babaların gözyaşları kurudu.  

MAZLUMDER Kayseri Şubesi olarak! Bu dönemle birlikte 28 Şubat 1997 darbe dönemi ve 15 Temmuz 2016 darbe kalkışması dönemiyle ilgili tüm mağduriyetlerin giderilerek, yaşları kaç olursa olsun tüm darbecilerin adalet önüne çıkarılarak ülkemize ve insanımıza karşı işledikleri zulümlerin hesabının sorulması için halkın seçtiği Cumhurbaşkanını, TBMM’yi ve Adalet Bakanlığını göreve davet ediyoruz” dedi.

 HABER: MEHMET NİLKALI 

 

 

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV