banner167
banner182
15 Haziran 2021 Salı

UYANIK OLMALIYIZ

Bakan Mehmet Özhaseki şehitliği ziyaret etti

12 Temmuz 2017 Çarşamba 07:42
Bu haber 978 kez okundu
UYANIK OLMALIYIZ
Haberici -->

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri kapsamında Kayseri Garnizonu ve Hava Şehitliği'ni ziyaret etti. Burada açıklama yapan Bakan Özhaseki, “FETÖ gibi, DHKPC gibi, DEAŞ gibi gerek dini duygularımızı gerekse milli hislerimizi kullanarak ortaya çıkan örgütlere karşı çok uyanık olunması lazım” dedi.

Kartal Şehitliği’ndeki  mezarlara karanfil bırakan Bakan Özhaseki,  şehit aileleri ile de  görüştü.  Bakan Özhaseki gazetecilere yaptığı açıklamada, 15 Temmuz darbe girişiminin yalnızca Türkiye’nin istiklalini ve istikbalini ilgilendirmediğini, çevre coğrafyada özellikle Ortadoğu’da Türkiye’yi lider olarak benimsemiş ülkelerin kaderini de etkilediğini belirtti. Bakan Özhaseki, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Üzerinde yaşadığımız Anadolu coğrafyası bizlere bin yıldır anavatan oldu. Şükürler olsun ki millet olarak özgürlüğümüze düşkünüz. Bayrağın göklerde hür olarak dalgalanması, insanlarımızın özgürlüğü karşısında hepimiz canlarımızı seve seve vermeye hazırız. Bunu en son 15 Temmuz’da bir kez daha gördük. Aslında 15 Temmuz’daki olay daha önce yapılmış darbe girişimlerinden biri değildi. Biraz daha farklıydı. Elbette ki bir darbe girişimiydi ama Türkiye’deki istiklalimizin, istikbalimizin son bulması için yaptıkları bir darbeydi bu. Türkiye’de yapılan bu darbe girişimi aynı zamanda da mazlumların bütün ümidini yıkma girişimiydi. Çünkü yaşadığımız coğrafyada bulunan ve bizim değerlerimizi taşıyan ne kadar insan varsa, Türkiye için dua eden ne kadar insan varsa onların da bütün ümitlerini yıkma girişimiydi. Cenab-ı Hakk’a şükürler olsun ki, yerin altında yatan binlerce insanın duaları, liderimiz Recep Tayyip Erdoğan’ın dik duruşuyla insanları yönlendirmesi, sonra da milletimizin önce Allah’a sonra liderimize güvenip canlarını hiçe saymaları o günkü darbe teşebbüsünü bertaraf etti, püskürttü. Rabbim bir daha böyle kötü bir gün göstermesin, öyle bir girişimde bulunmalarına dahi izin vermesin. Çünkü Türkiye’nin böyle bir teşebbüsle istiklalinin ve istikbalinin mahvolması demek bir taraftan bu milletin yıkılması demek olduğu gibi bir taraftan da bize ümidini bağlamış olan, kendi değerlerimizi taşıyan coğrafyadaki tüm mazlumların da yok olması demektir.”

“TERÖRE KARŞI HÜKÜMET OLARAK ÇALIŞIYORUZ”

Teröre karşı uzun zamandır mücadele edildiğinin altını çizen Çevre ve Şehircilik Bakanı Özhaseki, “Bu topraklarda ne yazık ki bin bir türü harflerle ifade edebileceğimiz terör örgütleri türüyor. Bunların birçoğu da dışarıdan müthiş destekler görüyor, bunların da farkındayız. Geçtiğimiz bir yıl içerisinde 15 Temmuz’u atlattığımız gibi PKK’lılarla da müthiş bir mücadele verdik. Yurt dışında DEAŞ’a kaarşı müthiş bir mücadele verdik. Bir taraftan da dost gibi gözüken Türkiye’yi ekonomik olarak çökertmek isteyen o Batılı güçlere karşı da müthiş bir mücadele verdik. Allah’a hamd olsun hükümet olarak bizler çalışıyoruz, durmuyoruz, gayret ediyoruz, ne yaptığımızı da çok iyi biliyoruz. Güzel günler de bizi bekliyor. FETÖ gibi, DHKPC gibi, DEAŞ gibi gerek dini duygularımızı gerekse milli hislerimizi kullanarak ortaya çıkan örgütlere karşı çok uyanık olunması lazım. 40 yıl boyunca bu millete hem dindarız diyecekler hem hizmet ediyoruz diyecekleri, bizi destekleyin lütfen çocuklarınızı yetiştiriyoruz diyecekler ve riyakarlık ve takiyyenin hiçbir Müslümana yakışmayacak kadar çok çeşidini bir arada uygulayacaklar ve sinsice besleyecekler ve büyüyecekler. Gerçek yüzleri gözüktü, insanlar çocuklarını okula teslim ederken biraz daha dikkatli olmalılar. Bu insanlara yardım ederken dikkatli olmalı ve bunların tekrar vücut bulmaması için de herkes üzerine düşeni yapmalı. Rabbim bu milletin büyüklüğü sayesinde bunları bertaraf ettirdi ama bundan sonra bunların yaşanmaması için dua ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Etkinliklere  Enerji ve Tabii Kaynaklar eski Bakanı ve AK Parti Milletvekili Taner Yıldız, Kayseri Valisi Süleyman Kamçı, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Ercan Teke,İl Emniyet Müdürü İbrahim Kulular,  Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, milletvekilleri ve Kayseri protokolü katıldı.  İl Müftüsü Doç. Dr. Şahin Güven’in dua okuduğu sırada şehit yakınları gözyaşlarına boğuldu. Şehitlik ziyaretinin ardından Hunat Camii’de şehitler adına mevlit okutuldu.

NİHAL BAYRAKTAR

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

banner176
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV