banner87
25 Mart 2019 Pazartesi

UYANIK OLMAMIZ LAZIM

Mehmet Büyüksimitçi, “Türkiye üzerinde oyun oynanıyor, uyanık olmamız lazım” dedi.

30 Mayıs 2018 Çarşamba 03:38
Bu haber 324 kez okundu
UYANIK OLMAMIZ LAZIM
Haberici -->
Kayseri Sanayi Odası’nın (KAYSO) Mayıs ayı Meclis Toplantısı’nda konuşan KAYSO Başkanı Mehmet Büyüksimitçi, “Türkiye üzerinde oyun oynanıyor, uyanık olmamız lazım” dedi.

KAYSO Mayıs ayı Meclis Toplantısı Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik’in katılımıyla düzenlendi. Kentte bulunan bir otelde düzenlenen toplantının açılış konuşmasını yapan KAYSO Meclis Başkanı Abidin Özkaya, Türkiye’nin sıkıntılı bir süreçten geçtiğini söyleyerek, “Güçlü bir parlamento sistemi ile bu sıkıntıların biran önce aşılacağını ve kim gelirse gelsin artık seçim gündeminin Türkiye’den kalkmasını, ekonomiye daha çok odaklanması gerektiği kanaatindeyiz” dedi.

KAYSO Başkanı Mehmet Büyüksimitçi de, döviz kurlarında yaşanan gelişmelere değinerek, Türkiye’nin üzerine oyun oynandığını söyledi.

Sanayiciler olarak uyanık olmaları gerektiğini kaydeden Büyüksimitci, “Dünyada ekonomik sistem değişiyor. Gelişmiş ülkeler özellikle ABD bol para arzından şuanda para politikasını sıkılaştırıyorlar. Para politikasını sıkılaştırdıklarında faizleri yukarıya doğru yükseltiyorlar. Gelişmiş ülkelere şuanda para tekrardan akmaya başladı. Dolayısıyla bir para sıkışıklığı var. Bizde şuanda bir seçim geçirmek durumundayız. Bu kararı alanlardan Allah razı olsun. İyi ki seçimleri çok kısa süre içerisinde yapıp bitiriyorlar. Çünkü bunların oyunları ve manipülasyonları bitmeyecek. Merkez Bankası da geçen hafta bir müdahale yaptı. Bugünde bir müdahale daha yaptı. Şuanda döviz piyasalarını daha da sakinleştirdi. En önemlisi, bizim bunlara uyanık olmamızdır. Türkiye’nin üzerinde mutlaka birileri oyun oynayacak. Bu bugünde olacak, 10 yıl sonrada olacak, 30 yıl sonrada olacak” ifadelerini kullandı.

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV