banner87
26 Mart 2019 Salı

“UYUŞTURUCU İLE MÜCADELE EL BİRLİĞİ İLE YAPMALI”

Bağımlılıkla Mücadele İl Koordinasyon Kurulu toplantısı Vali Süleyman Kamçı başkanlığında toplandı

29 Mart 2018 Perşembe 06:59
Bu haber 360 kez okundu
“UYUŞTURUCU İLE MÜCADELE EL BİRLİĞİ İLE YAPMALI”
Haberici -->
Bağımlılıkla Mücadele İl Koordinasyon Kurulu toplantısı Vali Süleyman Kamçı başkanlığında toplanarak, 2017 yılı çalışmalarını değerlendirdi. Vali Kamçı, uyuşturucu ile mücadelede bir kişiyi bile kurtarmanın kendileri için çok önemli olduğunu ifade ederek, bu mücadeleye el birliği ile devam edeceklerini söyledi.

Vali Kamçı, kurul üyesi kamu kurum ve kuruluşları ile sivil toplum kuruluşlarının temsilcilerin katıldığı toplantıda, bağımlılıkla ilgili mücadelede herkesin üstüne düşen görevi yapmaya çalıştığını ifade ederek, uyuşturucu ile mücadelenin aralıksız devam ettiğini belirtti.

Uyuşturucu ile mücadelenin sadece güvenlik güçlerinin görevinin olmadığının altını çizen Vali Kamçı, sözlerine şöyle devam etti:

“Bağımlılıkla mücadele, cinsel saldırılar ve istismarlar toplumumuzda da her zaman tepki gösterilen konulardan birisi olduğu için bu konular üstünde hassasiyetle davranılıyor. 2018 yılı İçişleri Bakanlığı tarafından “Uyuşturucu ile Mücadele” yılı ilan edildi. Bu anlamda güvenlik güçlerimiz ellerinden geleni yapmaya çalışıyorlar. Ama bağımlılıkla mücadelede ailelerin, öğretmenlerin ve yöneticilerin bu konuda bilgilendirilmesi ve el birliği içerisinde hareket edilmesi gerekmektedir. Bir savcımız sadece uyuşturucu ile mücadeleye bakmakla görevlendirildi. Adliyemizde bu konuda hassas davranmaya devam ediyor.  El birliği içerisinde hepimiz üzerimize düşen görevi yapmaya çalışıyoruz. Mutlaka eksiğimiz vardır. Bu toplantıların amacı eksikliklerimizi gidermektir. Uyuşturucu ile mücadelemiz iyi gidiyor. Ama tümüyle sıfırlanmadığı sürece bu problem devam ediyor demektir. Vali Yardımcısı başkanlığında her ay toplantılar yapılıyor. Gerekli kararlar orda alınıyor.”

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV