banner87
16 Haziran 2019 Pazar

UYUŞTURUCU TACİRLERİNE BÜYÜK DARBE

Polis uyuşturucu tacirlerine geçit vermiyor

23 Eylül 2017 Cumartesi 09:03
Bu haber 1421 kez okundu
 UYUŞTURUCU TACİRLERİNE BÜYÜK DARBE
Haberici -->

Kayseri polisi uyuşturucu tacirlerine göz açtırmıyor. Son üç ayda yapılan çalışmalarda 272 kilo 843 gram kubar esrar, 27 kilo esrar maddesi ele geçirildi. Operasyonlarda 4 kilo 200 gram metamfetamin ile çeşitli miktarlarda kokain, Afyon sakızı, toz esrar, eroin ele geçirildi.

Emniyet, okulların açılmasıyla birlikte uyuşturucu operasyonu sayısını artırırken, özellikle sokak satıcıları ve il dışından uyuşturucu teminini sağlayan şebeke elemanlarına yönelik çalışmalar yapıyor.

Gençleri tuzaklarına düşürmeye çalışan uyuşturucu tacirleri, çocukları gençleri zehirlemek için her yolu deniyorlar. Birçok uyuşturucu maddesinin satışını yapan tacirlerin emellerine ulaşmasını ise polis engelliyor. Kayseri polisi daha da artırdığı uyuşturucu operasyonlarında ele geçirdiği uyuşturucu maddelerin gençleri zehirlemesine engel oluyor.

Artan operasyonlarda çok sayıda uyuşturucu kullanana ve ticaretini yapan şahısla birlikte çeşitli uyuşturucu maddeler ele geçirilerek imha edildi. Son üç ay içinde yapılan operasyonlarda çok sayıda şahısla birlikte 272 kilo 843 gram kubar esrar, 27 kilo esrar, 1 kilo 518 gram toz esrar, 1 kilo 367 gram eroin ve 4 kilo 320 gram metamfetamin, 272 gram kubar esrar, 2.47 gram kokain, 2 kilo 227 gram bonzai, 1.34 gram Afyon sakızı, 45 adet uyuşturucu/uyarıcı hap ele geçirildi.

Polis yaptığı operasyonlarda şüphelilere de göz açtırmadı. 470 olayda 738 kişi gözaltına alındı. Bunlardan 94’ü tutuklandı. 20’si ise adli kontrol şartıyla serbest kaldı. Diğerleri de ifadeleri alındıktan sonra serbest kaldı.

CUMHURBAŞKANI TOPYEKÛN MÜCADELE İSTEMİŞTİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, uyuşturucunun tüm insanlığı özellikle de gençleri ve çocukları ciddi manada tehdit ettiğini açıklamıştı. Cumhurbaşkanı, “Yeşilayı, sivil toplum kuruluşlarını ve medyayı bu illetle topyekûn mücadeleye davet ediyorum” açıklamalarında bulunmuştu.

Düzenlenen bir sempozyumun açılışında önemli açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, uyuşturucu ile mücadele konusunda da dikkatleri çektiği hususlar olmuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Uyuşturucu, insanlığı özellikle de gençleri ve çocukları ciddi manada tehdit ediyor. Dünyada 180 milyon insan uyuşturucu kullanıyor.  Bunların 75 milyonu bağımlı. Her yıl yaklaşık 2 trilyon dolarlık maddi kayıp yaşanıyor” demişti.

NÜFUSUN YÜZDE 2.7’Sİ MADDE KULLANIYOR

Türkiye’deki durumla ilgili de dikkat çeken Cumhurbaşkanı Erdoğan, açıklamalarında, “Bu oran dünya ortalamasının çok altında fakat ülkemizde de hızlı bir artış var. İnşallah çıkardığımız yeni yasalarla bu oranı daha da aşağıya çekeceğiz. Bu mesele her zaman gündemimizde olacak” ifadelerini kullanmıştı.

Cumhurbaşkanının açıklamaları üzerine valilik ve il emniyet müdürlükleri yapılan operasyonları artırmış ve uyuşturucu tacirlerine hemen hemen her gün büyük darbe vuruluyor.

Haber: Mehmet Nilkalı 

 

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV