banner167
banner165
20 Ocak 2021 Çarşamba

UZAKTAN EĞİTİME 9 AYDIR UZAK KALDILAR

İYİ Parti Kayseri Büyükşehir Belediye Meclisi Grup Başkanvekili Kazım Yücel, “Çocuklarımız eğitim konusunda mağdur oldu ve telafisi de mümkün değil. Karakimseli mahallemizdeki çocuklarımız uzaktan eğitime 9 aydır uzak kaldılar” dedi.

01 Ocak 2021 Cuma 07:37
Bu haber 397 kez okundu
UZAKTAN EĞİTİME 9 AYDIR UZAK KALDILAR
Haberici -->

İYİ Parti Kayseri Büyükşehir Belediye Meclisi Grup Başkanvekili Kazım Yücel, “Çocuklarımız eğitim konusunda mağdur oldu ve telafisi de mümkün değil. Karakimseli mahallemizdeki çocuklarımız uzaktan eğitime 9 aydır uzak kaldılar” dedi.

Kocasinan ilçesine bağlı Karakimse köyünde yaşayan öğrenciler, internet bağlatmalarına karşın internete girememeleri ve telefonların çekmemesinden dolayı 9 aydır uzaktan eğitime uzak kaldılar. Köy sakinleri İYİ Partili siyasilerden çözülmeyen sorunları için yardım istedi.

İYİ Parti İl Başkanı Sebati Ataman, Kayseri Büyükşehir Belediye Meclisi Grup Başkanvekili Kazım Yücel, İl Başkanı Danışmanı Nihat Ünsal ile Protokol ve Özel Kalem Yavuz Yıldız Kocasinan ilçesine bağlı Karakimseli mahalle sakinlerinin sorunlarını dinledi. Mahalle sakinleri, pandemi nedeniyle Milli Eğitim Bakanlığı’nın EBA’dan uzaktan eğitim kararının mahalle çocuklarının aleyhine olduğunu ifade etti. Çocuklarının 9 aydır internet olmadığı için uzaktan eğitime uzak kaldıklarını belirterek, oluşan mağduriyetlerin giderilmesini istediler. Sıkıntılarını dile getirdikleri makamların ise, 9 aydır geri dönüş yaparak sorunun çözümü için çabu sarf etmediklerini ve son çare olarak İYİ Partili siyasilere dertlerini açtıklarını ifade ettiler.

İl Başkanı Sebati Ataman, “Karakimseli hemşerilerimiz mahallelerine internet bağlatmalarına karşın 9 aydır internetlerinin ve telefonlarının çekmediğini bu sebeple çocuklarının uzaktan eğitime katılamadığını üzülerek öğrendik” dedi.

İYİ Partili Kazım Yücel, pandemi öncesi ve pandemi sonrasında insanların büyük ekonomik sorun, diğer sorunlarının çözümü içinde yetkililerden beklenen cevabı yada hizmeti alamadıklarına şahit olduklarını söyledi. Yücel, çiftçinin, besicinin, esnafın, sanayicinin, tüccarın, vatandaşın ekonomik sorunlar başka olmak üzere eğitim ve birçok alanda çok büyük sorunlar yaşadığını anlatarak, “Karakimseli vatandaşlarımızda bu sorunu yaşayan insanlarımız arasındalar. Maalesef bu soruna yaşayan çok. Milli Eğitim Bakanı bile bunu itiraf etti ve milyonlarca öğrencimiz uzaktan eğitim mağduru oldu. Bu konuda çok ciddi adımlar atılması gerekiyor. Kaldı ki 9 aylık eğitimle ilgili bu çocuklarımızın eksiği nasıl tamamlanacak. Yaşıtları ile nasıl aynı düzeyde başarılı olacak. Maalesef mağdur insanımız çok ama mağduriyetlerin çözümü noktasında kimse adım atmıyor. Biz parti olarak bu sorunların tespit diyor ve çözümleri ile ilgili adımlar atıyoruz. Bir yandan da ülke insanımızın yaşadığı bu sorunları genel merkezimize aktarıyoruz. Tek amacımız çocuklarımızın eğitimleri üzerinden siyaset yapmak değil, onların bu mağduriyetlerini çözmektir. Geleceğimiz olan çocuklarımıza bu durumu reva görenler utansın” dedi.

 

 

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV