banner87
banner151
20 Ocak 2019 Pazar

UZLAŞMA KOMİSYONU KURACAĞIZ

Emlakçılar Odası Başkan adayı Mehmet Özet, gazetemizi ziyaret etti

28 Şubat 2018 Çarşamba 07:18
Bu haber 409 kez okundu
UZLAŞMA KOMİSYONU KURACAĞIZ
Haberici -->

Emlakçılar Odası Başkan adayı Mehmet Özet, göreve gelmeleri durumunda emlakçı vatandaş arasında yaşanan sorununu çözümü için uzlaşma komisyonu kuracaklarını ve bu komisyonla kimsenin mağdur edilmeyeceğini söyledi.

Başkan adayı ve yönetim kurulu listesinde yer alan ekibiyle birlikte Gazetemiz Genel Yayın Yönetmeni Ferhat Yağmur’u ziyaret eden Mehmet Özet, göreve gelmeleri durumunda neler yapacaklarını anlattı.

Sektörün yaşadığı sıkıntıları dile getiren Özet, bunları çözümü ile ilgili ilk adımları atacaklarını ifade ederek, birçok odanın üyelerini konut sahibi yaparken, emlak işiyle uğraşan odalarının üyelerini konut sahibi yapamadığına işaret etti. Özet, şu bilgileri verdi;

“Meslekte birlikteliği sağlamak adına aday olduk. Odamızda birlikteliği sağlamak, problem, genel sıkıntıları, sektörümüzün hukuka sistemine dayalı ciddi eksikleri olduğu için, ikili görüşmelerde çözülecek sorunların çözümünü yapmak, bulmak için aday olduk. Adaylığımızın içerisinde yola çıkmadan önce geçen dönemlerde aday olan 5 arkadaşımızla istişare ettik. birlikteliği sağladık ve aday olduk. Birlikteliği sağladıktan sonra dışardaki imajımızı tazelemek, yenilemek, sıkıntı olan sorunlarımızı çözeceğiz. Göreve gelirsek yapacağımız hizmetler var. Aday olmamızın gerekçesi bunlar.”

EMLAKÇI SAHİBİNDEN.COM’A MAHKUM

Emlak satışları ile ilgili yaşanan sıkıntılarını anlatan Özet, “Üyelerimiz sahibinden.com gibi sitelere mahkum durumda. Her emlak ofisimize neredeyse ortak durumdalar. Biz oda bünyesinde internet sitesi oluşturacağız. Odadaki arkadaşlarımızın kullanacağı ortak bir havuz olacak. Sözleşmeli emlakçılık sistemine geçeceğiz. Alıcı ile satıcı arasında sözleşme yaparak bundan sonrasında emlakçılarımızın komisyonlarının heba olmamasını sağlayacağız. Bugüne kadar düşünülmeyen bir kooperatif kuracağız. Oda üyelerimizin yararlanacağı site olacak. Birçok emlak sektörünün içindeyiz. Bizim dışımızdaki odalar bile site yaptı konut yaptılar. Bizim mesleğimiz olmasına rağmen bizim konut sahibi yapmamız olmadı” diye konuştu.

UZLAŞMA KOMİSYONU GÖREV YAPACAK

“Alıcı ile satıcı arasında ciddi sıkıntılar var. Bu olduğunda müracaat edilecek bir merci yok” diyen Özet, şu bilgileri verdi;

“Bunun için emlakçı ile vatandaş arasında sorunu çözme adına uzlaştırma komisyonu kuracağız. Biz kanun gerektirmeyen, istemeyen sorunları ikili ilişkilerle halledilecek. Alıcı satıcıların güvenmesi noktasında çalışmalarımız olacak. Odamızın üyesi olan bir logo bulunacak. Bu logo olduğunda insanlarımız burada konut alımı satımı ile ilgili satışlarını yapacak. Logosu olanlarla ticaretini yapabilecekler. Onun dışındaki emlakçılardan ticaret yapmamalarını isteyeceğiz ve bizim kendi üyelerimize kefiliz diyecek. Kendi içimizdeki sorunları çözeceğiz. Alıcı satıcıların güvenmesi için ne gerekiyorsa onu yapacağız. Şikayet ve çözüm merci oluşturacağız.”

 

 

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV