banner87
19 Mart 2019 Salı

UZUNYAYLA KORUMA PLATFORMU TOPLANIYOR

Uzunyayla Koruma Platformu, ilk geniş katılımlı toplantısını 14 Nisan Cumartesi günü Kayseri İl Özel İdare Salonu'nda gerçekleştirecek.

13 Nisan 2018 Cuma 07:34
Bu haber 456 kez okundu
UZUNYAYLA KORUMA PLATFORMU TOPLANIYOR
Haberici -->

Sosyal medya üzerinden kurulan ve kısa sürede faaliyetleri ile geniş bir kitleye ulaşan Uzunyayla Koruma Platformu, ilk geniş katılımlı toplantısını 14 Nisan Cumartesi günü Kayseri İl Özel İdare Salonu'nda gerçekleştirecek.

Uzunyayla'da, yöreye özgü yaklaşık 150 yıldır yaşatılan Çerkes kültürünün son yıllarda artan göç sebebiyle tehlike altına girdiğini düşünen çevre halkının sosyal medyada organize olarak oluşturduğu Uzunyayla Koruma Platformu, ilk geniş katılımlı toplantısını gerçekleştirmek için harekete geçti.

Göçü önlemek, geri dönüşleri sağlamak ve yöreyi kalkındırmak amacıyla yöre insanları tarafından İlhan Demirkan başkanlığında 12 kişiden oluşan bir komisyon kuruldu. Bu komisyon göçün önlenebilmesi için tarım ve hayvancılıkla alakalı 3 aylık bir çalısma yaparak önemli projeler ortaya çıkardı. Bu çalışma sürecinde muhtarlar, yöre halkı, sivil toplum kuruluşları ve siyasilerle görüşmeler yapıldı. Tüm bu görüşmelerden çıkan sonuçların masaya yatırılması ve daha geniş bir katılım ile değerlendirilmesi için 14 Nisan Cumartesi günü Kayseri İl Özel İdare Salonu'nda saat 19.30'da yöre halkına açık bir toplantı yapılacak. Bu yörede yaşayan insanların katılarak fikir ve önerilerini sunacağı geniş toplantıya giriş ücretsiz olacak. Toplantıda ayrıca, Uzunyayla'yı kalkındırma projelerinin tanıtımı, Uzunyayla'dan göçün engellenmesi, geri dönüşün sağlanması ve kültürün yaşatılması ile Tarım ve hayvancılık ile ilgili devlet destekli projelerin tanıtımı yapılacak.

İl Özel İdare Salonu'nda saat 19.30'da başlayacak olan toplantıda ayrıca Emef Müzik Grubu bir konser verecek.

İHA

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV