banner153
12 Ağustos 2020 Çarşamba

VAKIF VE DERNEKLERİN KESTİĞİ KURBAN AÇIKLANDI

Kayseri Gönüllü Kültür Kuruluşları Derneği Başkanı Ahmet Taş, bu yıl Kurban bayramında vakıf ve derneklerin kestiği kurban sayısı ve kurbanların bağışlandığı ülkeleri açıkladı.

24 Ağustos 2019 Cumartesi 20:57
Bu haber 327 kez okundu
VAKIF VE DERNEKLERİN KESTİĞİ KURBAN AÇIKLANDI
Haberici -->

Kayseri Gönüllü Kültür Kuruluşları Derneği Başkanı Ahmet Taş, bu yıl Kurban bayramında vakıf ve derneklerin kestiği kurban sayısı ve kurbanların bağışlandığı ülkeleri açıkladı.

Başkan Ahmet Taş, yaptığı açıklamada, “Bu yıl 11, 12, 13, 14 Ağustos günlerinde idrak ettiğimiz Kurban Bayramı ülkemiz ve dünya Müslümanları arasında coşku ve sevinçle kutlandı. Bayramda gücünü milletimizden alan, insana hizmet ve yardımı Allaha hizmet olarak kabul edip, ülkemizde ve dünyada mazlum, mağdur, kimsesiz ve yetimlerin yardımına koşan hayır kurumlarımız kurban gönüllüleri yolu ile yüzbinlerce kurban kesip milyonlarca mağdur, mazlumu sevindirdiler. Bu hayır çalışmasında Kayseri merkezli ya da Kayseri’de şubesi olan kurumlarımızın mensupları da büyük emekler vererek dünyanın dört bir yanına Kayseri ve ülkemizin çeşitli bölgelerine kurban yardımlarını ve hediyelerini ulaştırarak gönülleri fethettiler, dualar aldılar.”

Dernek ve vakıfların kestiği kurbanlarla ilgili de bilgi veren Taş, şunları anlattı;

İHH KAYSERİ İNSANİ YARDIM DERNEĞİ

“Türkiye’de ve dünyada toplamda 51 bin kurbanı, dünyanın 149 ülkesinde keserek yüz binlerce insanın gönlünü aldı. Kayseri’den Doktor İsa Üzüm ve Mustafa Sözduyar yurt dışı kurban gönüllüsü olarak Moro Müslümanlarına kurban götürdüler.”

VERENEL DERNEĞİ KAYSERİ ŞUBESİ

“Kayseri’de 610 hisse kurban keserek yetimler ve mağdurların yüzünü güldürdü. Yurt dışında ise Uganda, Somali, Tanzanya, Arakan, Yemen, Filistin gibi ülkelerde kurban kesimi yaparak mazlumların yüzünü güldürdü.”

RİBAT EĞİTİM VAKFI

“Türkiye ve 11 dış ülkede kurban kesim ve dağıtımı yaptı. 6 bin hisse kurban kesimi yaparak on binlerce mağdurun gönlünü aldı. Kayseri şubesinden Bekir Tokgöz Bengaldeş’e, Fatih Beyazkuş ise Bosna Hersek’e giderek kurban kesimi ve dağıtımında bulundu.”

İYİLİKDER KAYSERİ ŞUBESİ

“Türkiye dahil 15 ülkede 4550 hisse kurban kesimi gerçekleştirdi. Afrika ve Balkan ülkelerinde kurban kesimi yaptı. Kayseri’de 130 hisse kurban keserek mazlum ve mağdurlara ulaştırdı. Kayseri İyilikder adına Nevzat Tereci Afrika’nın Çad ülkesine kurban gönüllüsü olarak gitti.”

YARDIMELİ DERNEĞİ

“Toplamda Türkiye dahil 30 ülkede 8 bin 500 hisse kurban kesimi yaptı. 120 gönüllü yurt dışı programlarına katıldı. 60 bin aile, çok sayıda yetimhaneye ve yurt dışı mağdurlarına yardım ve hediyeler dağıttı. Kayseri’yi temsilen ilahiyatçı Abdülhamit BAYIRBAŞ, Somali’ye giderek yardım faaliyetlerinde bulundu.”

MİRASIMIZ KUDÜS DERNEĞİ

“Bayramda Kudüs’e bir heyet gönderip 3375 kişiye kurban payı, 625 çocuğa bayramlık, 450 çocuğa oyuncak, 32 aileye de 1000 TL harçlık yardımında bulunmuştur. Derneğin Kayseri şubesinden Osman KAYA ve başkan Murat Çakır ile gönüllü Ergün Sezer Kudüs programına iştirak etmişlerdir.”

DİYANET VAKFI

“Türkiye genelinde 453 bin Hisse kurban bağışı aldı. Türkiye’de 424 il ve ilçede kesim yaptı. Kayseri şubesine 8 bin 750 hisse bağış yapıldı. Bunun 637 hissesi Kayseri’de kesildi. Kayseri’de 1500 aileye kurban yardımı ulaştırıldı. Bunlar arasında Doğu Türkistan, Afganistan, Suriye, Irak ve Filistin muhacirleri de bulunmaktadır. Ayrıca yurt dışında 149 ülkede kurban organizasyonu yaptı. 3 milyon 765 bin aileye yardım ulaştırıldı. Kayseri’den yurt dışına 5 kurban gönüllüsü görevli olarak gönderildi. Esat Yapıcı – Uganda, Abdullah Korkut – Cibuti, Ramazan Uyar – Sudan, Erdal Bingöl- Benin, Ali Abdulkadir Elmi- Somali’ye görevli olarak gittiler. Bütün dünyada Müslümanlar arasında tanışma, yardımlaşma, dayanışma ve kardeşlik hukukunun gelişmesine büyük katkılar sunan mübarek Kurban Bayramının Müslümanlara ve insanlığa hayır getirmesini diliyor. Kurbanda gönüllere dokunmak için hayır hizmetleri yapan tüm kurumlarımızı yöneticileri şahsında tebrik ediyor, ailelerini bırakarak yurt dışı organizasyonuna katılan kurban gönüllülerine teşekkürlerimizi sunuyor, Allah tüm hayırlarımızı kabul etsin diyoruz.”

 

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV
banner157