banner87
17 Şubat 2019 Pazar

VALİ KAMÇI: MESLEK KURSLARI ARTIRILMALI

Vali Süleyman Kamçı, düzenledikleri halk gününde iş talebinin fazla olmasına dikkat çekti.

28 Haziran 2018 Perşembe 09:41
Bu haber 303 kez okundu
VALİ KAMÇI: MESLEK KURSLARI ARTIRILMALI
Haberici -->
Vali Süleyman Kamçı, düzenledikleri halk gününde iş talebinin fazla olmasına dikkat çekerek, “İş buluyoruz ama gitmiyorlar. Meslekleri ile ilgili iş talebi var. O zaman meslek kurslarına daha çok ağırlık vermeliyiz. Bir yanda iş isteyen çoğunlukta, bir yanda işçi bulamıyoruz diyenler var” dedi.

Vali Süleyman Kamçı, Kayseri Ticaret Odası’nın (KTO) Haziran ayı meclis toplantısına katılarak konuşma yaptı.

KTO Konferans Salonu'nda düzenlenen toplantı sanayici ve ticaret erbabına önem verdiklerini belirten Vali Kamçı, "Sizlerle beraber olmaktan çok memnunum. Uzun zaman oldu, sizlerle beraber olamadık. Bildiğiniz gibi seçimleri geride bıraktık. Seçimler tüm ülkemizde olduğu gibi Kayseri’de de hiçbir seçimde olmayan kadar az olaysız bir seçim oldu. Bizde 3 tane olay bildirdik. Birisi, kafası bozulmuş görevli memura fırça atmış. Görevli memura hakaretten, diğeri de kimliği olmayan bir vatandaş kimliksiz oy kullanmaya kalkışmış. Aslında bunlar olay falan değil. O anlamda tüm vatandaşlarımıza teşekkür ediyoruz. Kayseri’de de Türkiye’de de vatandaş sağduyu sahibi olarak gitti, vatandaşlık görevini yerine getirdi. İnşallah şimdiden sonra işleriniz daha iyi olacak diye temenni ediyoruz. Sizler ticaret erbabı olarak işlerinizi benden çok daha iyi biliyorsunuz. Ticaret odası, 18 bin civarında üyesiyle Kayseri’mizin en büyük sivil toplum örgütüdür. O anlamda her zaman yanınızda olduğumuzu belirtmek istiyorum. Yapılabilecek her şeyde sizlerle beraberiz” dedi.

“Esnafımızın, ticaret erbabımızın ve sanayicimizin yüzü gülerse herkesin yüzü güler. Memurunda, devletin de yüzü güler” diyen Kamçı, “O anlamda sizlerin iyi durumda olması bizleri daha fazla memnun eder. Kayseri’miz huzurlu bir kent ve bu huzurunu her zaman gösteriyor. Seçimde de seçimden öncede gösterdi. Birlik ve beraberlik konusunda hiçbir tereddüdümüz yok. 15 Temmuz’dan 35 gün önce göreve başlamıştım. Zor bir süreçte beraber olduk. Bu 2 yıllık süreç belki Türkiye’nin yaşadığı en zorlu süreçlerden biriydi. Hala bitmiş değil ama sakinleşti diyebiliriz. İnşallah şimdiden sonra iş adamlarımızın yolları daha güzel açılacak diyoruz. Temennimiz odur. İşleriniz çok daha iyi olacak diyoruz" diye konuştu.

Vali Kamçı, halk günlerinde yoğun iş talebi ile karşılaştıklarını belirterek, birçok kişiye iş bulduklarını ve gönderdiklerini ama gitmediklerini belirtti. Sebep olarak insanların meslekleriyle ve kadrolu iş istediklerini aktaran Vali Kamçı, bir yandan işçi talebinin yoğunluğuna bir yandan da iş talep edenlerin yoğunluğuna işaret ederek, “Meslek kurslarımızın sayısı artırılmalıdır. Bu konuda bir çözüm olacaktı” dedi.

 

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV