banner203
31 Mart 2023 Cuma

VALİ ŞERİF YILMAZ’DAN YEŞİLAY HAFTASI MESAJI

Kayseri Valisi Şerif Yılmaz, 1-7 Mart tarihleri arasında kutlanan Yeşilay Haftası nedeniyle bir mesaj yayınladı.

28 Şubat 2013 Perşembe 11:09
Bu haber 3966 kez okundu
VALİ ŞERİF YILMAZ’DAN YEŞİLAY HAFTASI MESAJI
Haberici -->
Vali Yılmaz, “Sağlıklı bir toplumun oluşturulmasında, toplumu oluşturan insanların sağlığı, birinci derecede hayati önem arz etmektedir. Alkol, sigara ve uyuşturucu gibi maddelerin zararlarının açıkça bilinmesine karşın bu tür zararlı madde kullanımı toplumda yıkıcı ve zararlı etkilere yol açmakta ve ülke ekonomisinde büyük kayıplara neden olmaktadır. Sigara ve alkollü içecekler dahil olmak üzere insanlarda madde bağımlılığına neden olan alışkanlıkların önlenmesi için, Yeşilay Derneği, çeşitli kişiler ve kuruluşlarla işbirliği içinde başarılı çalışmalar yapmaktadır” ifadesinde bulunduğu mesajına şu şekilde devam etti:

“Ailelerin çocuklarını uyuşturucu, alkol ve sigaradan korumaları birinci öncelikleri olmalıdır. Kapalı mekanlarda sigara yasağı getiren kanun sayesinde sigara tüketimi ülkemizde azalmıştır. Reşit olmayan gençlere tütün mamulleri, alkollü içeceklerin satılmaması ve bunun titizlikle uygulanması için her kesime büyük sorumluluklar düşmektedir. Ailelerin yıkılmasına, bir takım suçların işlenmesine, sebep olan uyuşturucudan ve alkolden uzak durmak, insan olmanın ve insanlığın geleceği açısından önem arz etmektedir.

Bu düşünceler çerçevesinde, geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızı ve gençlerimizi madde bağımlılığı konusunda gerekli tüm bilgileri edinmeye ve Yeşilay gönüllüsü olmaya davet ediyor, tüm vatandaşlarımıza tütün, alkol, uyuşturucu ve madde bağımlılığından uzak, sağlıklı ve huzurlu bir yaşam diliyorum.”

    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
E-GAZETE
ARŞİV