banner87
banner151
20 Ocak 2019 Pazar

VALİ ŞİDDETE DİKKAT ÇEKTİ

Vali Süleyman Kamçı, hekimlerin zor, gece gündüz demeden halkın salığı için büyük çaba ve özveri gösterdiğini belirtti

14 Mart 2018 Çarşamba 07:04
Bu haber 280 kez okundu
VALİ ŞİDDETE DİKKAT ÇEKTİ
Haberici -->

Vali Süleyman Kamçı, hekimlerin zor, gece gündüz demeden halkın salığı için büyük çaba ve özveri gösterdiğini belirterek, hekimlere yönelik uygulanan şiddete dikkat çekti. Şiddetin önlenmesi için çaba gösterildiğine işaret etti.

Vali Süleyman Kamçı, '14 Mart Tıp Bayramı'nı kutladı. Vali Kamçı, yaptığı yazılı açıklamada, şu ifadelere yer verdi:

“Tarih boyunca tıp alanındaki gelişmeler sonucunda tüm insanlara kaliteli sağlık hizmetleri verilmesi ve vatandaşlarımızın bu hizmetlerden en iyi biçimde yararlanabilmesi ülkemizin her zaman hedefleri arasında yer almaktadır. Vatandaşlarımıza kolay, erişilebilir ve etkili sağlık hizmeti sunabilmek için en büyük görev başta doktorlar olmak üzere tüm sağlık çalışanlarına düşmektedir. İnsan sağlığının korunması, mevcut sağlık sorunlarının giderilmesi tüm insanlığın ve toplumun en önemli hedefidir. Bu nedenle hekimlik mesleği, önemini hiçbir zaman kaybetmemiş ve kutsal bir meslek olarak kabul görmüştür. Gece gündüz, soğuk sıcak demeden şartlar ne olursa olsun fert ve toplumun sağlığını korumak, insanların mutluluğunu sağlamak, herkesin derdine çare olmak için koşan hekimlerimiz, bu kutsal görevi büyük bir özveri ve meslek aşkıyla yerine getirirken hak etmedikleri bazı olumsuz davranışlara ve şiddete maruz kalmaktadırlar. Ulu Önder Atatürk'ün de ifade ettiği gibi, sağlığımızı emanet ettiğimiz Türk hekimlerimizin ve tüm sağlık çalışanlarımızın bu hizmet kervanında özveri ve inançla, meslek onuruna yakışır bir şekilde hizmet üretmeye devam edeceklerine inancım sonsuzdur.”

KAYSERİ ÖNEMLİ HALE GELECEKTİR

“Kayseri, Orta Anadolu'da sağlık sektörünün kalbi konumundadır” diyen Vali Kamçı, açıklamasını şöyle sürdürdü:

“Yapımı devam eden Şehir Hastanesi'nin hizmete girmesiyle birlikte, Kayseri bu alanda daha da önemli hale gelecektir. Kamuya bağlı hastanelerin yanı sıra özel sektörün işlettiği hastanelerin Kayseri'nin şifa dağıtan merkez haline gelmesinde önemli bir payı bulunmaktadır. Dünyadaki gelişmeleri yakından takip eden, bilgi birikim ve tecrübelerine fiziki gelişmişlik ve modernliği de ekleyen sağlık sektörümüz Kayseri'nin yükselen değeri olmaya devam edecektir. Branş ve ihtisas hastanelerimiz sadece Kayseri ve bölge halkına hizmet vermekle kalmamış, komşu ülke vatandaşlarının teşhis ve tedavi için tercih ettiği sağlık kuruluşları haline gelmiştir. Bu durum, fedakârca hizmet veren sağlık çalışanlarımızın başarısıdır. Bu duygu ve düşüncelerle sağlık hizmetleri alanındaki yüce mesleklerinde özveriyle çalışan doktorlarımız ile diğer sağlık personelimizin 14 Mart Tıp Bayramı'nı en içten dileklerimle kutlar, başarılarının devamını dilerim.”

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV