banner153
02 Temmuz 2020 Perşembe

VALİ YALNIZ BIRAKMADI

Vali Şehmus Günaydın, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler gününde basın mensuplarını yalnız bırakmadı. Vali Günaydın, basın mensuplarının önemli bir görevi yerine getirdiğini ifade ederek, gazeteci Süleyman Erdoğan’a doğum günü sürprizi yaparak gazetecilerle birlikte pasta kesti.

11 Ocak 2020 Cumartesi 07:37
Bu haber 231 kez okundu
VALİ YALNIZ BIRAKMADI
Haberici -->

Vali Şehmus Günaydın, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler gününde basın mensuplarını yalnız bırakmadı. Vali Günaydın, basın mensuplarının önemli bir görevi yerine getirdiğini ifade ederek, gazeteci Süleyman Erdoğan’a doğum günü sürprizi yaparak gazetecilerle birlikte pasta kesti.

Gazeteciler Cemiyetini ziyaret eden Vali Şehmus Günaydın,

Burada yaptığı açıklamada, gazetecilik mesleğinin önemine dikkat çekti.

SORUNU ÇÖZEMEZSİNİZ

“Ülkemiz ve yaşadığımız yerlerin sorunlarını doğru tespit etmek çok önemli” diyen Vali Günaydın, “Eğer siz bir sorunu doğru tespit edemezseniz o sorunu çözemezsiniz. Toplumda var olan sorunları çözme adına da herkesin doğru işler yapması lazım. Bu tespitlerin yapılmasında da gazeteci arkadaşlarımızın bize desteği son derece önemli. Görev yaptığım yerlerdeki birçok olayda gazeteci arkadaşlarımın yerinde tespitleriyle çok güzel işler yaptık. Aynı zamanda toplumda yaşayan insanlarımızın bireysel sorunlarının çözümünde de ciddi katkıları oluyor. Bazen gündeme getirdiğiniz ihtiyaç sahibi bir vatandaşımızın sorununu çözüyoruz, hastalığına çare bulmak için destek veriyoruz. Bunlara katkı ve destek veriyorsunuz, bunun için de sizlere teşekkür ediyorum" şeklinde konuştu.

FAYDALI İŞLER GÖRÜLÜYOR

Kayseri’de kurum, kuruluş, STK’lar ile birlikte uyum içerisinde çalıştıklarını ve bu uyumun sonunda güzel çalışmalara imza atıldığını belirten Vali Günaydın, "Kayseri’mizde uyum kültürü ile hareket ettiğimizde faydalı işler görüyoruz. Kayserimizin çok başarılı hikayeleri var. Ülkemizin birçok olayında ilklere ev sahipliği yapmış Kayserimizin potansiyelini hep beraber değerlendirerek hem Kayserimize hem ülkemize inşallah hayırlı sonuçlar elde etmeyi düşünüyoruz. Bu katkıyı da verdiğiniz için teşekkür ediyoruz. 2019 yılında da yine sizlerle beraber birçok ilke imza attık. Özellikle büyükşehir belediyemiz ve belediyelerimizle beraber turizmin Kayseri ve ülke ekonomisine daha fazla katkı sağlayacak şekilde gündeme gelebilmesi için bir takım çalışmalar yaptık. Bu çalışmaları da süratle devam ediyoruz. Aynı zamanda sanayi ve tarımımızın gelişmesi için de hem çalışma arkadaşlarımızla hem sivil toplum örgütlerimizle ve sizlerle beraber aynı anlayışla çalışıyoruz. Kayserimiz için yapılan her çalışmada sizlerin desteğini bekliyoruz" dedi.

ESKİRLER VARSA GÜNDEME GELİR

Vali Günaydın, "Eksiklik varsa bunu elbette gündeme getireceğiz. Ama olayları farklı algılayacak şekilde gündeme getirmek ülkemize ve milletimize yarardan çok zarar verecektir. Bu anlayışla hareket etmekte yarar var diye düşünüyorum. Herkesin elinde cep telefonu var, olayları alıp farklı bir şekilde yansıtıp algı oluşturduğu zaman bunu biz anında silebiliriz. Ama enerjimizi bu işler için harcamayalım. Geçenlerde bir olay yaşadık, bir sosyal medyada bir takım kurumlarımızla ilgili bir takım iddialar gündeme getirildi. Ama öyle olmadığı çok kısa bir sürede ortaya çıktı. O yüzden enerjimizi ve gücümüzü ülkemiz ve milletimiz için yapalım. Bunlardan torunlarımız ve geleceğimiz faydalanacak” dedi.

HERKES MÜCADELEYE DESTEK VERMELİ

“İlimiz açısından diğer önemli bir konuyu da sizlerle tekrar paylaşmak istiyorum” diyen Vali Günaydın, “Özellikle uyuşturucu ile mücadele konusunda herkesin biraz daha fazla gayret göstermesini diliyorum. Kayseri’de yaşayan herkesin bu sorunların çözümünde destek ve katkı vermesi çok önemli çünkü bu artık ülkemiz için tehlikeli olmaktan çıkmış, tehdit boyutuna gelmiş bir sorun. Bunu hep beraber çözeceğiz. Emniyetimizin bu konuda yapmış olduğu çok başarılı operasyonlar var. Biz olayı sadece polisiye tedbirlerle değil, aynı zamanda eğitim boyutuyla da ele alıyoruz. Özellikle çocuklarımızın ve görev yapan arkadaşlarımızın bu konuda eğitilmesi için, eğitim çalışmalarına ağırlık veriyoruz. Aynı zamanda son günlerde bu işe bulaşıp da tedavi olmak isteyen gençlerimize de çözüm bulmaya çalışıyoruz” diye konuştu.

Etkinliklere Vali Günaydın’ın yanı sıra Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, İl Emniyet Müdürü Kamil Karabörk, ilçe belediye başkanları, AK Parti İl Başkanı Şaban Çopuroğlu, Kayseri Sanayi Odası Başkanı Mehmet Büyüksimitçi, Kayseri Ticaret Odası Başkanı Ömer Gülsoy, siyasi parti temsilcileri ve gazeteciler katıldı.

 

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV