banner153
25 Eylül 2020 Cuma

VALİDEN METRUK BİNA TALİMATI

Vali Şehmus Günaydın, uyuşturucu ile mücadeleye dikkat çekerek bu konunun artık tehdit oluşturduğunu belirtti. Uyuşturucuyla mücadelede metruk binalara dikkat çeken Vali Günaydın, bu binalarla ilgili çözüm bulunması ve yıkılmasıyla ilgili kurumlara talimat verdi.

17 Ocak 2020 Cuma 09:16
Bu haber 255 kez okundu
VALİDEN METRUK BİNA TALİMATI
Haberici -->

Vali Şehmus Günaydın, uyuşturucu ile mücadeleye dikkat çekerek bu konunun artık tehdit oluşturduğunu belirtti. Uyuşturucuyla mücadelede metruk binalara dikkat çeken Vali Günaydın, bu binalarla ilgili çözüm bulunması ve yıkılmasıyla ilgili kurumlara talimat verdi.

2019 Yılı Bağımlılıkla Mücadele Değerlendirme Toplantısı yapıldı.

Vali Şehmus Günaydın, ülke genelinde eş zamanlı düzenlenen 2019 Yılı Bağımlılıkla Mücadele Değerlendirme Toplantısına katılarak kentte 2019 yılında yapılan çalışmalar hakkında değerlendirmelerde bulundu.

Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı Salonunda düzenlenen toplantıya Vali Günaydın, Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, ilgili kamu kurum ve kuruluş temsilcileri, adli birimler, emniyet ve jandarma teşkilatı temsilcileri, meslek örgütü temsilcileri ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri katıldı.

Vali Günaydın, toplantıda yaptığı konuşmada, uyuşturucu ile mücadele konusunda 2019 yılı içerisinde yapılan çalışmalar hakkında değerlendirmelerde bulunarak, bu konunun sadece kent açısından değil ülke açısından da tehdit oluşturduğunu ifade etti. Okullarda gençlere yönelik eğitim ve bilgilendirme toplantılarının ilgili kurumlar tarafından yapıldığını ifade eden Vali Günaydın, “Özellikle okullarımızda öğrencilerimizin bu konuda bilgilendirilmeleri yönünde ilgili kurumlarımızın çalışmaları devam ediyor. En faydalı ve etkili yöntem gençlerimizi bu illete bulaşmadan bunu engellemek. Bu konuda görevli kurumlarımız iş birliği içerisinde bu çalışmaları yürütüyorlar. İlçelerimizde de Kaymakamlarımız aynı anlayışla bilgilendirme ve eğitim faaliyetlerini kesintisiz devam ettirecekler. Emniyet güçlerimizin de bu konudaki çalışmaları aralıksız devam ediyor. Ayrıca vatandaşlarımızın katkı ve destekleri önemli” diye konuştu. 

Vali Günaydın, uyuşturucu ile mücadele konusunda tedavi sürecinin de bu olayın önemli parçalarından biri olduğunu söyledi. Konu ile ilgili kurumlarla birlikte çalışma anlayışıyla hareket edildiği zaman ortaya konulan çalışmaların sonuç vereceğine inandığını ifade eden Vali Günaydın, tedavi süreci ve sonrasında yapılacak çalışmaların gençlerimizi tekrardan topluma kazandırma bakımından önemli olduğunu belirtti.

Talas’taki eski açık cezaevi yerine yapılacak tedavi merkezi ile ilgili yapılan çalışmalara da değinen Vali Günaydın, “Talas’ta eski açık ceza evi ile ilgili bir çalışmamız var. Bu konuda projemiz hazır. Bizim açık cezaevi ilgili tüm prosedürleri tamamlayıp süratle inşaat aşamasına geçmemiz lazım. Bu binayı da süratle tamamlamak istiyoruz” dedi. 

Vali Günaydın, konuşmasının sonunda kentte bulunan ve uyuşturucu ile mücadele konusunda büyük öneme sahip olan metruk binalara da değinerek, bu binalar konusunda gerekli çalışmaların yapılması için ilgili kurumlara talimat verdi.

2019 Yılı Bağımlılıkla Mücadele Toplantısı, ilgili kurumlarımızın yaptıkları sunumların ardından katılımcıların görüş ve önerilerinin alınması ile sona erdi. 

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV