banner153
07 Haziran 2020 Pazar

VALİLİĞE ZİYARET

21 Mart Dünya Ormancılık Günü, 22 Mart Dünya Su Günü ve 23 Mart Dünya Meteoroloji Günü nedeniyle Orman, Devlet Su İşleri (DSİ) ile Meteoroloji Bölge Müdürleri Vali Yardımcısı Kasım Fikret Dayıoğlu'nu makamında ziyaret etti.

21 Mart 2012 Çarşamba 19:25
Bu haber 795 kez okundu
VALİLİĞE ZİYARET
Haberici -->
Cumhuriyet meydanında düzenlenen törenin ardından Orman Bölge Müdürü Ahmet Kara, DSİ Bölge Müdürü Ali Fuat Eker ve Meteoroloji 7. Bölge Müdürü Ali Özkır ile beraberindekiler Vali Yardımcısı Kasım Fikret Dayıoğlu'nu ziyaret etti. '21 Mart Dünya Ormancılık Günü', '22 Mart Dünya Su Günü' ve '23 Mart Dünya Meteoroloji Günü' nedeniyle yapılan ziyarette Dayıoğlu'na çiçek verildi.Gerçekleştirilen ziyarette bir konuşma yapan DSİ Bölge Müdürü Ali Fuat Eker, yarı kurak iklim kuşağında bulunan ülkemizde, gıda güvenliği açısından tarımda sulamanın gerekli olduğunu ifade etti.DSİ olarak içme, kullanma ve endüstri suyunun kaynaklarında gerekli ölçümlerin yapıldığını hatırlatan Eker, "Elde edilen sonuçların olumlu olması halinde fizibilite aşamasına geçilerek gerekli yatırımlar yapılmaktadır. Bilindiği üzere sulama suyu ve toprağın kalitesi direk olarak tarım ürününü etkilemekte ve sulama suyu ile topraktaki her türlü kirlilik insan sağlığını tehdit etmektedir" şeklinde konuştu.Dayıoğlu, suyun ekonomide ve kalkınmada önemine vurgu yaparak, "Dünyanın dörtte üçü sudur. Ekonominin kuvvetli olması için su kaynaklarının olması gerekir. Ormanlarında yaşantımız açısından çok önemli bir yeri vardır" dedi. Meteoroloji 7. Bölge Müdürü Ali Özkır, son 50 yılda meydana gelen doğal afetlerin yüzde 90'ının hava, iklim ve su kaynaklı olduğunu dile getirerek, "Bu durumun uzun bir süre değişmeyeceği göz önünde bulundurulursa, karar vericiler ve acil durum yöneticileri, en uygun acil durum planlamalarını hava, su iklim bilgileri ile yapacaklardır. Dolayısıyla hava, iklim ve su ile ilgili gözlem ve tahmin hizmetleri hayatımızda önemli bir yer tutar" diye konuştu.

Orman Bölge Müdürü Ahmet Kara ise, Vali Yardımcısı Dayıoğlu'na ağaçlandırma ve erozyon kontrolü seferberliği ile ilgili Kayseri Bölge'nin yaptığı çalışmalar hakkında bilgiler verdi.

 

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV