banner87
18 Temmuz 2019 Perşembe

VATANDAŞ DOMUZ AVINA ÇIKTI

Talas ilçesinde yerleşim alanlarına kadar inen domuzlar vatandaş için büyük sıkıntı oluşturdu.

03 Eylül 2018 Pazartesi 07:51
Bu haber 598 kez okundu
VATANDAŞ DOMUZ AVINA ÇIKTI
Haberici -->
Talas ilçesinde yerleşim alanlarına kadar inen domuzlar vatandaş için büyük sıkıntı oluşturdu. İnsanlara da saldırma olasılığı bulunan yaban domuzlarının tehlike oluşturmasına yetkililer sessiz kalınca çözümü domuz avına kendileri çıktı.

Yukarı Talas bölgesinde insanlar aç kaldığı için yerleşim alanına inen yaban domuzlarından dolayı büyük sorun yaşıyor. Yiyecek aramak için evlerin bulunduğu bölgeye kadar geldiği belirtilen yaban domuzlarının insanlara saldırmasından endişe ediliyor.

Bölgede yaşayan vatandaşlar, yaban domuzlarıyla ilgili insanlara zarar vermemesi için tedbir alınması konusunda yetkililere bilgi verdiklerini ama kimsenin kendilerinin bu sorunu ile ilgili ilgilenmediklerini iddia etti.

Vatandaşlar, her gece 20-25 tane domuzun sürü halinde geldiği ve evlerin önünden geçtiğini belirtiyorlar. Yetkililerin sessiz kalması üzerine çözüm olarak kendilerinin domuz avına çıktığını söyleyen vatandaşlar, kimsenin zarar görememesi için çaba sarf ettiklerini belirttiler.

Domuz avına çıkan vatandaşlar, her gece 3 tane domuz avladılar ve insanlara zarar vermemesi için çaba sarf ediyor. Yetkililerden biran önce çözüm bulmaları isteniyor.

 

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV