banner167
banner182
28 Ekim 2021 Perşembe

VATANDAŞIN CEBİNDEN ÇALARAK KAPATMAYA ÇALIŞIYOR

İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, Meclis’te vatandaşın geçim sıkıntısını gündeme taşıdı. Asgari ücretten vergi kesintisi yapılmasına tepki gösteren Ataş, “İktidar, bütçe açığını vatandaşın cebinden çalarak kapatmaya çalışıyor” dedi.

23 Kasım 2019 Cumartesi 07:20
Bu haber 410 kez okundu
VATANDAŞIN CEBİNDEN ÇALARAK KAPATMAYA ÇALIŞIYOR
Haberici -->
İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, Meclis’te vatandaşın geçim sıkıntısını gündeme taşıdı. Asgari ücretten vergi kesintisi yapılmasına tepki gösteren Ataş, “İktidar, bütçe açığını vatandaşın cebinden çalarak kapatmaya çalışıyor” dedi.

İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde (TBMM) parti grubu adına söz aldı ve ekonomide yaşanan sıkıntılara dikkat çekti.

VERGİ KESİNTİSİ DEVAM EDİYOR

Hükümetin her geçen gün vatandaşın sırtına yeni vergiler yüklediğini ifade eden Milletvekili Dursun Ataş,  “Son olarak değerli konut vergisi üzerine düzenlemeler yapılmaktadır. Yani AKP Hükümetinin vatandaşlarımızın sırtına yüklediği vergilere yeni maddeyle bir yenisi daha eklenmektedir. Bu yöndeki kanun teklifi yasalaşırsa vatandaşın ödediği vergilere 3 yeni vergi daha eklenecektir. İktidar her ne kadar ‘Bu kanunla az kazanandan az, çok kazanandan çok vergi alacağız.’ diyerek algı oluşturmaya çalışsa da bugün hâlâ asgari ücretten vergi kesintisi yapılmaya devam edilmektedir. Her gün kişilerin harcamaları üzerinden alınan dolaylı vergilere zam yapılmaktadır. Görülen o ki bu vergiler, yoksulun yükünü hafifletmek için değil, sarayın bütçe açığını kapatmak için getiriliyor ama israf ve harcama o kadar fazla ki bu vergiler, ülkemizin bir yıllık bütçe açığını kapatmayı bırakın, bir aylık bütçe açığını bile kapatmaya yetmeyecektir” diye konuştu.

BÜTÇE AÇIĞI VATANDAŞIN CEBİNDEN

AKP hükümetinin yandaşa her türlü kolaylığı sağladığını ancak vatandaşın ve ülkenin rant ekonomisine mahkum edildiğini dile getiren Milletvekili Dursun Ataş, “Siyasi iktidar her fırsatta ‘Kriz yok.’ naraları atsa da, damat ‘Kriz var’ diyenleri terörist ilan etse de, ‘Enflasyon düşüyor, ekonomimiz büyüyor, uçuyor; işsizlik yok, kimse iş beğenmiyor.’ dese de attığı adımlar, aldığı kararlar ve çıkardığı kanunlar bu durumun tam tersini gösteriyor. Bakınız, çıkarılan bu kanun maddesi dahi krizin varlığını ortaya koyuyor. İktidar, bütçe açığını vatandaşın cebinden çalarak kapatmaya çalışıyor; yeni vergiler koyuyor, olan vergileri artırıyor, zam üzerine zam yapıyor ama kesinlikle yandaşlarına dokunmuyor” dedi.

TOPLU İNTİHARLARA BAŞLADI

Vatandaşın birçok sıkıntı ile karşı karşıya bırakıldığını belirten İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, şunları söyledi, “İktidar tarafında bunlar yaşanırken vatandaşın yaşadığı geçim sıkıntısı, milyonlarca işsiz gencimizin iş beklemesi, atanamayan üniversite mezunlarının feryatları, iktidar sahiplerinin umurunda bile değil. İnsanlar, son günlerde, geçim sıkıntısı yüzünden toplu intiharlara başladı. İstanbul’da aynı evde yaşayan 4 kardeş siyanür içerek intihar etti; Alanya’da yaşayan 4 kişilik Şimşek ailesi yaşamına son verdi. Baba Selim Şimşek geride bıraktığı mektupta ‘Herkesten özür diliyorum ama artık yapacak bir şeyim yok, hayatımıza son veriyoruz.’ yazıyordu. Daha geçtiğimiz günlerde ise Bakırköy’de karı koca ve 6 yaşındaki çocuklarının cansız bedeni bulundu, ağır borç batağındaki aile ne yazık ki yaşamlarına son verdi. Bu intiharlara ilaveten Samsun’da intihar eden baba, adliyenin önünde intihar eden anne, çocuklarını ısıtamadığı için kendisinin canına kıyan, asan anne, atanamadığı için kendi canına kıyan genç öğretmenler, artık Sayın Cumhurbaşkanıyla aynı gemide değiller. Tüm bunlar olurken şimdi, burada, iktidar, yeni vergiler koyarak vatandaşı ezmeye devam ediyor.”

 

 

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

banner184
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV