25 Haziran 2022 Cumartesi

VATANİ GÖREV YAPANLARA MELİKGAZİ’DEN EKONOMİK DESTEK

Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Melikgazi belediyesi olarak vatani görevlerini yapmak için kışlaya giden asker ailelerine asker maaşı ödediklerini söyledi.

25 Ağustos 2016 Perşembe 10:01
Bu haber 848 kez okundu
VATANİ GÖREV YAPANLARA MELİKGAZİ’DEN EKONOMİK DESTEK
Haberici -->
 Melikgazi belediyesi sosyal belediye hizmetlerine büyük önem verdiğini sosyal barışın ve toplumsal dayanışmanın çok önemli olduğunu belirten Başkan Memduh Büyükkılıç, konu ile ilgili olarak şu açıklamalarda bulundu:

 “Melikgazi Belediyesi olarak ilçe sınırları içerisinde oturan ve vatani görev için askere giden evlatlarımızın evli ise eşlerine, bekar ise annelerine maaş vermekteyiz. Belediyemize başvuruda bulunan her aileye asker maaşı verilmektedir.  Gelir düzeyi ne olursa olsun başvurmaları yeterlidir. Aylık ortalama bin asker ailesine maaş vermekteyiz. Bugün itibari ile örnek verecek olursak 965 aileye asker maaşı verilmektedir. Bu hizmetimiz sosyal belediyeciliğin güzel örneğidir Ramazan ayında talepte bulunanlara iaşe yardımında bulunulmuştur. En Büyük Bizim Asker ifadesi Melikgazi Belediyesi olarak mali imkanlar içinde yardımda bulunuyoruz. ”

 Eğitim, sağlık, sanatsal, spor ve kültürel hizmetler yanında vatani görevini yapanın da olduklarını ifade eden Başkan Memduh Büyükkılıç, bir ailede birden fazla asker varsa hepsine asker maaşı ödediklerini sözlerine ekledi.

 

    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
E-GAZETE
ARŞİV