banner153
09 Temmuz 2020 Perşembe

VEHAMETİ ORTAYA KOYMAKTADIR

Saadet Partisi Melikgazi İlçe Başkanı Sinan Aktaş, üniversite öğrencilerinin yaşadığı sıkıntıları dile getirerek, “Sibel Ünli kızımızın kartında 1 lira çıkması ve sosyal medya hesabından artık katlanamayacağım ifadelerini kullanması durumun vehametini ortaya koymaktadır” dedi.

10 Ocak 2020 Cuma 06:40
Bu haber 208 kez okundu
VEHAMETİ ORTAYA KOYMAKTADIR
Haberici -->

Saadet Partisi Melikgazi İlçe Başkanı Sinan Aktaş, üniversite öğrencilerinin yaşadığı sıkıntıları dile getirerek, “Sibel Ünli kızımızın kartında 1 lira çıkması ve sosyal medya hesabından artık katlanamayacağım ifadelerini kullanması durumun vehametini ortaya koymaktadır” dedi.

Melikgazi İlçe Başkanı Sinan Aktaş, üniversite öğrencilerinin yaşadığı sıkıntıları yaptığı açıklamada dile getirirken, bu sorunların acil çözüm bulması gerektiği uyarısında bulundu. Aktaş, şu açıklamalarda bulundu;

“Özellikle maddi imkanı olmayan kız öğrencilerimizin bu konuda çok öncelikli olarak ihtiyaçlarının karşılanması şarttır. İstanbul’da intihar eden Sibel Ünli kızımızın kartında 1 tl çıkması ve sosyal medya hesabından artık katlanamayacağım ifadelerini kullanması durumun vehametini ve ne kadar önemli olduğunu ortaya koymaktadır. Üniversite öğrencilerimiz özellikle staj yeri bulmak noktasında ciddi sıkıntı çekmektedir. Başvurulan işyerleri SGK sorunu nedeni ile staj için öğrenci kabul etmeye pek sıcak bakmamaktadır. Üniversitelerimiz devletimizin ilgili kurumları ile iletişime geçerek öğrencinin Staj yeri bulma konusunda önündeki engelleri mutlaka kaldırmalı hatta üniversiteler bu konuda öncülük ederek Staj yerlerini bizzat kendileri temin etmelidirler. 2.öğretime sürekli artan oranlarda öğrenci alımına devam edilmekte ancak alınan harçlar mutlaka kaldırılmalıdır. Hatta okulları uzayan öğrencilerden de harç alımının kaldırılması şarttır. İstisnalar kaideyi bozmamakla beraber hiçbir öğrenci okulunu uzatmak istemez. Üniversite sınavına girip barajı geçmesine rağmen yaklaşık 900 bin öğrenci tercih yapmamaktadır.  Yapılan bir ankete göre öğrencilerin yüzde 65 i istediği bölümler için puanının yeterli olmaması nedeni ile, yüzde 27 si kazanma şansı olduğu bölümü bitirdiğinde iş bulamama kaygısı taşıdığı için ve yüzde 13 ise eğitim kalitesinin düşüklüğünü neden olarak göstermektedir. Başarılı gençlerimiz maalesef sahip çıkamadığımız ve yeterli imkanı sunamadığımız için ciddi anlamda bir beyin göçü vermekteyiz.

Özgür bilimsel çalışma ortamlarını oluşturamadığımız sürece bu göç devam edecek 100 bin lira maaşda verseniz özgür çalışma ve araştırma ortamı sağlanamadığı için hiçbir bilim adamını ülkemize getiremeyiz, beyin göçünü de durdurmalıyız. Maalesef gençlerimizde ahlaki ve manevi dejenerasyon hızla yayılmaktadır.”

“Kayseri gençlik kollarımız köşe başı buluşmaları çalışması yaparak şehrimizde cadde, sokak, otobüs durakları ve kafeleri gezerek gençlerimizle iletişime geçmekte onlara çay ve tatlı ikram ederek sohbet etmektedirler” diyen Aktaş, “Görünen manzara şu ki; Gençlerimiz arasında Alkol, sigara ve uyuşturucu bağlılığı giderek artmaktadır. Sosyal medya ve bilgisayar oyunları bağımlılığı gençlerimiz için ciddi bir tehlikedir.

Tv Dizilerindeki karakterler gençlerimize tam bir rol model olmaktadırlar. Gençler arasında muhabbet sevgili ve kız üzerine olmaktadır. Ateizm, Deisizm, Agnostizm ve inançsızlık giderek yaygınlaşmaktadır. Bu durum İmam hatip ve diğer lise seviyesindeki gençlerimizde de görülmektedir.

Sosyal Faaliyet imkanları neredeyse yok denecek kadar azdır.  Sinema ve Tiyatro biletleri öğrencilerimiz için oldukça pahalıdır. Kaliteli diyebileceğimiz üst düzey Tiyatro sahnelemelerine şehrimizde göremiyoruz. Kütüphanelerimiz hem yaygın değil hemde yetersiz gelmektedir. Bırakın şehir dışını yurt dışını gezip görmeyi Kayserinin içindeki tarihi mekanları ve müzeleri dahi maddi imkansızlık nedeni ile gidememektedirler. Belediyelerimizin gençlerimiz için ortaya koydukları bir proje maalesef yok” dedi.

 

 

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV