banner153
07 Aralık 2019 Cumartesi

VEKALETLE KURBAN BAĞIŞINDA HEDEF 12 BİN

Kayseri İl Müftülüğü, geçen yıl Kurban bayramında 8 bin 720’ye ulaşan vekaletle kurban bağışında bu yıl 12 bin hedefine ulaşmak istiyor.

23 Temmuz 2019 Salı 09:36
Bu haber 164 kez okundu
VEKALETLE KURBAN BAĞIŞINDA HEDEF 12 BİN
Haberici -->
Kayseri İl Müftülüğü, geçen yıl Kurban bayramında 8 bin 720’ye ulaşan vekaletle kurban bağışında bu yıl 12 bin hedefine ulaşmak istiyor.

Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı işbirliği ile düzenlenen "Vekâlet Yoluyla Kurban Organizasyonu"nun geniş kitlelere ulaştırılması amacıyla tanıtım ve teşvik toplantılarının 2019 yılında her ilde düzenlenmesi kararı alınmıştı. Bu kapsamda İl Müftülüğü ve Türkiye Diyanet Vakfı Kayseri Şubesi tarafından Kayseri Dini Yüksek İhtisas Merkezi konferans salonunda Diyanet İşleri Başkanlığı Yurtdışı Eğitim ve Rehberlik Daire Başkanı Sayın Suat Okuyan'ın da teşrifleriyle 2019 Yılı Vekâlet Yoluyla Kurban İl İstişare Toplantısı düzenlendi. Toplantı Talas Sait Yurttaş Camii Müezzin Kayyımı Hüseyin Burak İslam’ın Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başladı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan İl Müftüsü Prof. Dr. Şahin Güven, “2019 yılı vekâlet yoluyla kurban kesim kampanyasını hepimizin bildiği üzere Diyanet İşleri Başkanımız Prof. Dr. Sayın Ali Erbaş’ın düzenledikleri bir toplantı ile başlatmış bulunmaktayız. Bu gün de Kayserimizde 16 ilçe ve il merkezimizde görev yapan, hizmet veren ve özellikle vekâlet yoluyla kurban kesim hizmetlerine destek veren siz değerli mesai arkadaşlarımla birlikte bir araya gelelim ve Ankara’dan gelen değerli misafirimiz Diyanet İşleri Başkanlığı Yurtdışı Eğitim ve Rehberlik Daire Başkanı Sayın Suat Okuyan’ı dinleyelim istedik. 4 yıldır kurban faaliyetlerinde birlikte çalışıyoruz. İlk yıl geldiğimizde 2 bin küsür, bir sonraki yıl 3 bin küsür, bir sonraki yıl 5 bin küsüre çıktı. 2018 yılında da 8 bin 720 vekâlet yoluyla kurban bağışı il ve ilçe müftülüklerimiz vasıtasıyla TDV Kayseri Şubemize artarak ulaşmış oldu. Bu, Kayserimiz açısından gerçekten bir rekor. Faaliyetlerimizi halkımıza duyurma bağlamında bizlere destek veren kıymetli basın mensuplarına da ayrıca teşekkür ediyorum. Geçen yıl hedefimiz yaklaşık 7 bin idi, ama 8720 oldu. Bu yıl hedefimizi 12 bin olarak belirleyelim; fazla çalışalım ve 15 bin olsun inşallah. Dünyanın mazlumlarına, mağdurlarına, muhtaçlarına kurban yoluyla yardım eden bütün hayırseverlerimize ve bunu bir ibadet aşkıyla hizmet ederek bu kurbanları ihtiyaç sahiplerine ulaştırma hususunda gayret gösteren siz mesai arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Yüce Mevla çalışmalarımızı hayırlı ve bereketli eylesin” diyerek sözlerini tamamladı.

İl Müftüsü Sayın Güven’in konuşmaları sonrası 2016 yılında TDV Kurban organizasyonunda Gana’da görev alan Kocasinan İlçe Müftüsü Esat Yapıcı ve 2017 yılı TDV Kurban organizasyonunda Moritanya’da görev alan Talas İlçe Müftülüğüne bağlı Nimet-Nuri Soysaraç Camii İmam Hatibi Hikmet Sarı yurtdışı tecrübelerini aktardılar.

 

 

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV