banner167
banner182
01 Aralık 2021 Çarşamba

VEKİLLER SÜMER FEN LİSESİNDE

Kayseri’nin en eski liselerinden biri olan ve geçtiğimiz yıllarda ‘Fen’ Lisesi olarak adından sıkça söz ettiren Sümer Fen Lisesi ile Mezunlar Derneği’nin ortaklaşa düzenlediği program dinleyicilerden tam not aldı. AK Partili milletvekilleri de etkinliğe katıldı.

26 Mart 2019 Salı 10:36
Bu haber 563 kez okundu
VEKİLLER SÜMER FEN LİSESİNDE
Haberici -->
Kayseri’nin en eski liselerinden biri olan ve geçtiğimiz yıllarda ‘Fen’ Lisesi olarak adından sıkça söz ettiren Sümer Fen Lisesi ile  Mezunlar Derneği’nin ortaklaşa düzenlediği program dinleyicilerden tam not aldı. AK Partili milletvekilleri de etkinliğe katıldı.

İl Özel İdaresi Konferans Salonu’nda düzenlenen programa AK Parti Kayseri Milletvekili İsmail Emrah Karayel, AK Parti eski Milletvekili Yaşar Karayel, İlçe Milli Eğitim Müdürü  Yaşar Öztürk, Sümer Lisesi Mezunlar Derneği Başkanı Yasemin Avanoğlu Aydoğan, okul müdürü Yusuf Özkara ve Mezunlar Derneği yönetim kurulu üyeleri ile çok sayıda Sümer Fen Lisesi öğrencisi ve aileleri katıldı.

Dinletide, öğrenciler Türk ve Dünya Edebiyatı’na önemli katkılar vermiş, Nazım Hikmet Ran, Necip Fazıl Kısakürek, Orhan Şaik Gökyay, Abdurrahim Karakoç, Hüseyin Nihal Atsız  gibi şairlerin eserlerini seslendirdi. Programda konuşan ve Sümer Lisesi mezunu olan Ak Parti Kayseri eski milletvekili Yaşar Karayel, “Sümer Lisesi mezunlar derneğimizi ve okul idarecilerimizi böylesine güzel bir gece hazırladığı için kutluyorum. Sümer Lisesi  dostluk ve birlikteliğin adıdır. Her zaman başarıları ile anılmıştır. Yarışmada derece alan öğrencilerimizi de kutluyorum” dedi.

AK Parti Kayseri Milletvekili İsmail Emrah Karayel ise, Sümer Lisesi’nin Kayseri’de ki marka imajından bahsederek, “Sümer Lisesi’nden mezun olan bir babanın evladı olarak karşınızdayım. Sümer Lisesi yıllardır hep başarıları ile adından söz ettirmiştir. Son yıllarda da Fen Lisesi olması ile öğrencilerimiz bir çok yarışmada derece elde ediyor. Ben umuyorum ki bugün burada eserlerini seslendirdiğiniz şairler gibi başarılı şairlerde Sümer Lisesi’nden çıkar. Bizde onlarla gurur duyarız. Bir kez daha bu gecede emeği geçenlere teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Programda, Milletvekilleri Yaşar Karayel ve İsmail Karayel’e, Sümer Fen Lisesi’ne verdiği destekten dolayı teşekkür plaketi takdim edildi. Gece, Sümer Lisesi Mezunlar Derneği Başkanı Yasemin Avanoğlu Aydoğan’ın kitaplaştırdığı ‘Harflerime Sevgi Ektim’ kitabından kendi şiirini seslendirmesi ve dereceye giren öğrencilere ödüllerini takdim etmesi ile sona erdi.

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

banner184
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV