banner87
21 Ekim 2018 Pazar

VEREM STANDI KURULDU

İl Sağlık Müdürü Yrd. Doç. Dr. Ali Ramazan Benli standı ziyaret etti

12 Ocak 2018 Cuma 07:21
Bu haber 362 kez okundu
VEREM STANDI KURULDU
Haberici -->

İl Sağlık Müdürü Yrd. Doç. Dr. Ali Ramazan Benli, Verem Haftası nedeniyle kurulan standı ziyaret etti. Amacın halkı bilgilendirmek olduğu belirtildi.

Verem Eğitim ve Propaganda Haftası nedeni ile ilk etkinlik Verem Savaş Dispanserinde yapıldı. Ardından veremle ilgili bilgi verilmek üzere stant açıldı. Standı ziyaret eden Benli, şu açıklamalarda bulundu:

“Bu tarihler arasında broşürler dağıtılıp il genelinde farklı noktalara ziyaretler gerçekleştirilerek personelimizle bir araya gelindi. Göğüs hastalıkları uzmanlarımız ilimiz televizyon kanalarında halkımızı bilgilendirdiği programlar yaptı. Hafta münasebetiyle okullarda verem ile ilgili farklı dallarda yarışmalar düzenlendi. Dereceye giren öğrencilere ödüller verildi, ilçe sağlık müdürlükleri tarafından birçok farklı noktada eğitimler düzenlenmiş, kurumumuzda konuyla ilgili güncelleme hizmet içi eğitimleri düzenlenmiş, sağlıklı yaşam araçlarımızla vatandaşlarımıza yönelik bilgilendirmeler yapıldı. Şehrimizin çeşitli noktalarında reklam panolarında verem hastalığı ile ilgili sloganlarımızın yer aldığı barkovizyon gösterileri yapıldı. Bu etkinliklerden biri de Verem Eğitim ve Propaganda Haftası münasebetiyle halkı bilinçlendirmek ve farkındalık oluşturmak amacıyla 7-13 Ocak tarihleri arasında il merkezinde bulunan bir AVM de gerçekleşmektedir. İl Sağlık Müdürlüğü tarafından oluşturulan stantta broşürlerle halkımız bilinçlendirilme ve farkındalık çalışılmaları yapılarak çeşitli hediyeler verilmeye devam etmektedir.”

Etkinlik alanını bizzat yerinde ziyaret eden İl Sağlık MüdürüYrd. Doç. Dr. Ali Ramazan Benli, Halk Sağlığı Hizmetleri Başkan Yardımcısı Hacı Bedir ile birlikte vatandaşlarla bir araya geldi. İl Sağlık MüdürüBenli, “Verem önlenebilir bir hastalıktır. Gece terleme ve öksürüğü olanların özellikle uzman bir hekime gidip muayene olmaları gerekir” dedi.

 

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV